Попередню оцінку безпеки уранових об'єктів Придніпровського хімзаводу здійснено у співробітництві Держатомрегулювання з регулюючим органом Швеції
29-05-2008
У рамках співробітництва Держатомрегулювання України з регулюючим органом Швеції (SSI) здійснено попередню оцінку безпеки уранових об'єктів Придніпровського хімзаводу (ПХЗ, Дніпродзержинськ, переробка уранових руд з 1948 до 1991 рр.).
З посиланням на дані, оприлюднені під час виїзного засідання у Дніпродзержинську Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики, шведською стороною було надане програмне забезпечення та методична підтримка проведення робіт, а українською стороною (фахівцями Українського науково-дослідного гідрометеорологічного інституту, Інституту гігієни та медичної екології ім. Марзєєва АМНУ та Інституту геологічних наук НАНУ) проведені необхідні дослідження та безпосередньо здійснено попередню оцінку безпеки з урахуванням міжнародних рекомендацій та сучасних вимог радіаційної безпеки.
Сучасний технічний та радіаційний стан хвостосховищ відходів ПХЗ та рівень їх фізичного захисту не відповідає вимогам з радіаційної безпеки.
Придніпровський хімічний завод — перше в СРСР підприємство з переробки урану, територія промислового майданчика — 250 тис. кв. м, на території міста складовано близько 42 млн. тонн відходів ПХЗ. У 2003 році створено державну програму „Приведення небезпечних об’єктів виробничого об’єднання „Придніпровський хімічний завод” в екологічно безпечний стан і забезпечення захисту населення від шкідливого впливу іонізуючого випромінювання на 2005-2014 роки” (Постанова КМУ №1846 від 26.11.2003 р.).