Радіаційне забруднення ряду об'єктів та ділянок проммайданчика Придніпровського хімзаводу значно перевищує природний фоновий рівень
29-05-2008
У Дніпродзержинську на виїзному засіданні Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи «Про розгляд екологічних і соціальних питань в районі розташування колишнього виробничого об'єднання «Придніпровський хімічний завод» (ПХЗ) констатовано, що забруднення ряду об'єктів та ділянок території ПХЗ перевищує фонові природні значення.
За даними останніх вимірювань забруднення окремих будівель, земельних ділянок і, як з'ясувалося, майданчиків для паління та відпочинку працюючих становить від 0,05 до 10 мікроЗівертів на годину при фонових природних значеннях 0,02 мкЗв на год. Внаслідок цього, на порушення вимог діючого законодавства, норм, правил та стандартів з радіаційної безпеки, персонал піддається неконтрольованому та необґрунтованому опромінюванню Річна доза опромінення працюючих на території проммайданчика, за попередніми розрахунками, може перевищувати ліміт дози для персоналу (2 мЗв).
Комітет визнав ситуацію на проммайданчику щодо дозиметричного контролю незадовільною.
Придніпровський хімічний завод — перше в СРСР підприємство з переробки урану, територія промислового майданчика — 250 тис. кв. м, на території міста складовано близько 42 млн. тонн відходів ПХЗ. У 2003 році створено державну програму „Приведення небезпечних об’єктів виробничого об’єднання „Придніпровський хімічний завод” в екологічно безпечний стан і забезпечення захисту населення від шкідливого впливу іонізуючого випромінювання на 2005-2014 роки” (Постанова КМУ №1846 від 26.11.2003 р.).