На всіх котельних Дніпродзержинська у наступному році планується впровадження енергозберігаючих технологій
23-08-2011
На всіх котельних Дніпродзержинська у наступному році планується впровадження енергозберігаючих технологій за програмою оптимізації теплозабезпечення міста. Про це повідомив Дніпродзержинський міський голова Станіслав Сафронов за підсумками наради за участі голови Дніпропетровської облдержадміністрації Олександра Вілкула з підготовки міста до нового опалювального сезону.
Виїзна нарада пройшла на районній котельні по вул. Колеусівській, реконструкція якої дозволила скоротити витрати природного газу на 42%, електроенергії — на 48%.
Програмою оптимізації теплопостачання у місті передбачено за 5 років скоротити на 20% споживання газу і на 30% — витрати електроенергії. Нова схема теплопостачання міста передбачає реконструкцію системи теплопостачання з будівництвом нових 14 опалювальних котелень. Зокрема, пропонується будівництво 4 квартальних котелень у центральному районі міста з виведенням з експлуатації теплової магістралі протяжністю 7 км та підвищувальної насосної станції.
Відповідно до Програми оптимізації системи теплопостачання Дніпродзержинська, розробленої у 2007 році, у Південно-Західному районі (житловий масив Черемушки) передбачено будівництво 2 районних котелень потужністю 32,6 Мвт кожна. На лівобережному житловому масиві передбачено спорудження 4 квартальних котельних з використанням існуючих теплопунктів та їх добудовою, а також будівництво енергетичного комплексу на базі теплових насосів.
На житловому масиві Соцмісто заплановано спорудження 4 квартальних котелень.
За підсумками наради губернатор зазначив, що роботи з підготовки міста до нового опалювального сезону ведуться за графіком, проте місту треба прискорити отримання об’єктами паспортів готовності.
У Дніпродзержинську функціонують три джерела теплопостачання, підключені до комунальної системи: ВАТ «Дніпродзержинська ТЕЦ» (належить НАК «Нафтогаз України»), ТЕЦ ПАТ «ДніпроАЗОТ», КП «Дніпродзержинськтепломережа». Метою розробки нової схеми є забезпечення виробництва основних обсягів теплової енергії на джерелах її виробництва, що перебувають у власності територіальної громади; забезпечення мінімально можливих витрат на виробництво і транспортування теплової енергії за рахунок впровадження нового котельного обладнання, тотальної автоматизації процесів; отримання економічного ефекту за рахунок мінімізації виробничих витрат у межах діючих тарифів, що можна буде розглядати як інвестиційну складову тарифів: можливість повернення фінансових коштів, що будуть вкладатися у реконструкцію системи; власне джерело фінансових ресурсів для подальшого розвитку комунальної системи теплопостачання міста.