Дніпродзержинська міська рада затвердила Методику розрахунку плати за оренду майна комунальної власності
05-09-2011
31 серпня на черговій сесії Дніпродзержинської міської ради затверджено Методику розрахунку орендної плати (за оренду майна комунальної власності) та пропорцій її розподілу між відповідним бюджетом, орендодавцем і балансоутримувачем.
Методика визначає механізм нарахування орендної плати за користування майном, що належить до комунальної власності. Орендна плата за цією Методикою розраховується у такій послідовності: визначається розмір річної орендної плати. На основі розміру річної орендної плати встановлюється розмір орендної плати за базовий місяць розрахунку орендної плати – останній місяць, за який відомий індекс інфляції, яка фіксується в договорі оренди. З урахуванням розміру орендної плати за базовий місяць оренди розраховується розмір орендної плати за перший та наступні місяці оренди.
Розмір річної орендної плати та порядок її використання в разі оренди іншого, крім нерухомого майна встановлюється за згодою сторін, але не менш як 10 відсотків вартості орендованого майна за незалежною оцінкою і узгоджується з фондом комунальної власності міста.
Орендні ставки за використання цілісних майнових комплексів комунальних підприємств визначені на рівні від 5% до 15%; за використання нерухомого комунального майна — від 1% до 100% у залежності від цільового призначення. Найбільші ставки встановлені для об’єктів, що використовуються для розміщення гральних закладів, пунктів продажу лотерейних білетів, обміну валюти, розміщення фінансових установ, ломбардів, бірж, брокерських, ділерських, маклерських, рієлторських контор, банкоматів, ресторанів з нічним режимом роботи, торговельних закладів з продаж у ювелірних виробів, антикваріату, зброї.
Доходи до міського бюджету Дніпродзержинська у 2011 році від орендної плати за користування цілісним майновим комплексом та іншим державним майном заплановані на рівні 2 млн грн. У першому півріччі 2011 року від цього джерела до міського бюджету надійшло 1064,1 тис. грн, що на 22% перевищує запланований на півріччя показник.