Розроблено проект розпорядження Кабінету Міністрів про створення Міжвідомчої постійно діючої комісії з питань вирішення екологічних проблем Дніпродзержинська
10-06-2008
На розгляд Кабінету Міністрів України 11 червня буде винесено проект розпорядження Кабінету Міністрів України про створення Міжвідомчої постійно діючої комісії з питань вирішення екологічних проблем м. Дніпродзержинська згідно з протокольним рішенням наради у Кабінеті Міністрів щодо розгляду екологічних та соціальних питань в районі розташування об'єктів колишнього виробничого об'єднання Придніпровський хімічний завод (ПХЗ, Дніпродзержинськ, переробка уранових руд з 1948 до 1991 р.).
 Про це повідомив учасник наради  - Дніпродзержинський міський голова Ярослав Корчевський.
За попередніми даними, головою комісії запропоновано призначити першого віце-прем'єра Олександра Турчинова, до складу комісії увійдуть народні депутати, представники міністерств, науково-дослідних профільних інститутів, Держатомрегулювання, Всеукраїнської екологічної ліги.
 Комісія має у двотижневий термін розробити і подати на затвердження проект постанови Кабміну про невідкладні заходи з покращення екологічного стану Дніпродзержинська.
За дорученням Юлії Тимошенко, наданим на нараді з розгляду екологічних та соціальних питань у районі розташування об'єктів колишнього ПХЗ, перелік невідкладних дій з покращення екологічного стану Дніпродзержинська має носити суто конкретний характер з визначеними термінами та обсягами фінансування.
За словами Юлії Тимошенко, обсяги фінансування невідкладних заходів у Дніпродзержинську на 2008 рік будуть затверджені при корегуванні показників Держбюджету, у 2009 році — внесені до Держбюджету окремим рядком.
Як повідомлялося раніше, на сесії Дніпродзержинської міської ради 27 травня було прийняте звернення до Кабінету Міністрів щодо вирішення екологічних та соціальних проблем міста, зокрема питань, пов'язаних з існуванням на території міста великого обсягу відходів переробки уранових руд на Придніпровському хімзаводі.
Придніпровський хімічний завод — перше в СРСР підприємство з переробки урану, територія промислового майданчика — 250 тис. кв. м, на території міста складовано близько 42 млн. тонн відходів ПХЗ.