Дніпродзержинський міський голова надав високу оцінку роботі екологічної конференції у місті та ролі координаційної екологічної ради у формуванні екологічних рішень
21-11-2011
18 листопада у Дніпродзержинську на базі ПАТ «ДніпроАЗОТ» пройшла науково-практична конференція «Аналіз стану та технології очистки стоків ПАТ «ДніпроАЗОТ» і розробка рекомендації щодо зниження техногенного навантаження на басейн річки Дніпро» (ініційована підприємством та громадською організацією «Дніпропетровська міжрегіональна екологічна асоціація»), на якій Дніпродзержинський міський голова Станіслав Сафронов надав високу оцінку екологічним ініціативам конференції та ролі координаційної екологічної ради у формуванні екологічних рішень.
За словами Станіслава Сафронова подібні конференції є знаковими подіями для потужних промислових міст, їх рішення, як і робота координаційної екологічної ради у місті формують об’єктивну систему оцінки природоохоронної діяльності підприємств, координації зусиль влади, відповідального бізнесу та контролюючих органів.
«Завдяки спільним зусиллям екологічні проблеми Дніпродзержинська стали темою опікування вищих владних структур, зокрема на створення системи комплексного екологічного моніторингу Дніпродзержинська, Таромського та Сухачівки, території зони впливу хвостосховищ за ініціативи Олександра Вілкула забезпечено цільове фінансування. Система дозволить чітко відстежувати і аналізувати викиди підприємств в атмосферу, скиди у водні об'єкти та утворення відходів. У місті будуть встановлені 6 спеціальних автоматизованих постів для контролю за повітрям, водними об'єктами, ґрунтом, радіаційної та хімічної ситуацією. Інформація з датчиків-постів буде збиратися і передаватися до автоматизованого центру обробки. За цими даними ми зможемо оперативно реагувати на зміни в екологічний ситуації», — сказав Станіслав Сафронов. Введення Системи в експлуатацію планується восени 2012 року. Вартість цього проекту — 4,6 млн грн, з яких 1,7 млн грн витрачено у 2010 році, ще 1,7 млн г рн буде витрачено до кінця 2011 року.
Більше 16% загальнодержавних шкідливих викидів у навколишнє середовище припадає на Дніпропетровську область. Це друге місце в Україні після Донецької області. Близько 70% викидів припадає на Дніпропетровськ, Дніпродзержинськ та Кривий Ріг. Дніпродзержинськ займає друге місце серед найбільш забруднених промислових міст України (перше — Маріуполь). У рамках Регіональної екологічної програми Придніпров’я поставлено завдання до 2015 року скоротити на 30% обсяг шкідливих викидів в навколишнє середовище. Основний акцент зроблений на 25 великих підприємств, переважно гірничо-металургійного комплексу та енергетики, сумарний викид яких у навколишнє середовище становить 97%. (Шість з цих 25 підприємств знаходяться в Дніпродзержинську).