Дніпродзержинська центральна бібліотека ім. Шевченка започаткувала новий суспільний культурологічний проект
25-11-2011
Дніпродзержинська міська центральна бібліотека ім. Шевченка започаткувала новий суспільний культурологічний проект «Екологія світогляду: я із Дніпродзержинська — назавжди». Про це повідомила директор Дніпродзержинської центральної бібліотечної системи Тетяна Герасюта.
«Проект передбачає об’єднання городян ідеєю захисту та розвинення душі міста: збереження добрих суто місцевих традицій, розкриття невідомих сторінок старої і нової історії міста, зокрема, і як столиці атомного проекту СРСР; збереження унікальної інженерної школи спеціалістів, а поряд з цим і унікального надбання місцевих селищ Карнаухівки та Романкового, кращі риси яких не асимілювалися з включенням до меж міста; формування бережливого ставлення до місць тяжіння, які не визнані історичними або архітектурними пам’ятками», — пояснила Тетяна Герасюта.
Поштовхом до створення проекту став щойно розміщений на одному з міських сайтів лист Олени Шадунц, яка свого часу переїхала з Дніпродзержинська до Ярославської області і, побачивши фотогалерею Дніпродзержинська на сайті, написала чудовий ностальгічний коментар: про міські квіткові магазини 60-х років, старенькі вулиці, каскад фонтанів. «Знаете, чем для меня пахнет Днепродзержинск? Цветами августа: чернобривцами, флоксами, гладиолусами. В Днепродзержинске была самая вкусная вода из крана. И самое волшебное ночное зрелище — зарево плавки: выйдешь ночью на кухню, а там узор из листьев на фоне красного неба из окошка виден. В общем, я из Днепродзержинска. Навсегда», — йдеться у листі.
Частиною бібліотечного суспільного проекту стануть зустрічі з людьми, які формують особливий імідж міста, серії різноманітних виставок.
«Виникне і низка допоміжних проектів, спільних з міськими громадськими організаціями, у тому числі об’єднаннями національних меншин; проекти підтримки родинних архівів, місцевих ініціатив догляду за пам’ятками — все, що підкаже життя, небайдужі городяни: старожили, діти, молодь, старі та нові емігранти, які, виявляється, залишилися з містом назавжди», — сказала Тетяна Герасюта.
Дніпродзержинська центральна міська бібліотека ім. Шевченка має книжковий фонд 180 тис. примірників, щорічно розробляє низку масштабних проектів як місцевого, так і загальнонаціонального значення, має досвід у формуванні проектів, більшість яких підтримані донорами: «Інтернет для публічних бібліотек» (Посольство США 24 тис. дол. США), «Надання нових бібліотечних послуг за допомогою Інтернет» (100 тис. грн. IREX), «Дружній Інтернет для літніх людей» (12 тис. грн. IREX).