У Дніпродзержинському музеї історії пройшли майстер-класи з народних ремесел
12-01-2012
У Дніпродзержинському музеї історії міста в рамках різдвяної святкової програми пройшли майстер-класи з опанування народних ремесел для всіх бажаючих. Про це повідомило інформагентство «Придніпров’я» з посиланням на директора Дніпродзержинського музею історії міста Наталію Буланову.
Майстер-класи проводили почесні гості свята — майстри визнаних центрів народних мистецтв України Петриківки і селища Опішне Полтавської області.
Олена Щербань, старший науковий співробітник відділу етнографії гончарства Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному, науковий співробітник відділу керамології новітнього часу Інституту народознавства Національної Академії наук України, член Національної спілки краєзнавців України, автор багатьох наукових книг і статей з історії гончарства, темою своїх майстер-класів обрала мистецтво виготовлення ляльки-мотанки та обрядового печива.
З Петриківки до музею приїхали народні майстри — Людмила Решетняк та Заслужений майстер народної творчості України Наталка Рибак, котрі провели майстер-класи з петриківського розпису та мистецтва плетіння із соломи різдвяних павуків (символів родинного добробуту). Підсумком майстер-класу з плетіння стало виготовлення Дідуха і передача його музею як різдвяного оберега.
У музейному святі взяли активну участь аматорські музичні колективи міста: різдвяний гурт СЗШ №28, в якій старанно зберігаються традиції старовинного козацького селища Романкового, етнографічний ансамбль «Калина» і вокальна група осередку литовської громади у Дніпродзержинську під керівництвом Альбертаса Роже, яка привітала учасників свята європейськими колядками. Силами молодих прихожан місцевої греко-католицької церкви Преображення господнього була показана різдвяна вистава-вертеп.
У Дніпродзержинському музеї історії міста 20-й рік поспіль проводяться виставки та святкові заходи «Різдво Христове».