«Ярослав Корчевський, Дніпродзержинський міський голова, своєчасно організував інформування населення про те, що сталося 12 червня на ВАТ „ДніпроАЗОТ”
13-06-2008
«Ярослав Корчевський, міський голова, своєчасно організував інформування населення про те, що трапилося 12 червня на „ДніпроАзоті”, довів конкретні рекомендації щодо дій у даній ситуації», - заявив начальник обласного управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Микола Андрущенко.
Надзвичайний сигнал у звичайній ситуації пролунав нещодавно о шостій годині ранку на території ВАТ „ДніпроАЗОТ” в                           Дніпродзержинську - на пульті чергового диспетчера підприємства, після витоку газоподібного аміаку. Завдяки своєчасному сигналу сучасної об’єктової системи оповіщення, яка встановлена на гіганті хімічної промисловості, об’єктову аварію, що виникла внаслідок розгерметизації трубопроводу на висоті 8 метрів в районі непрацюючих 3-го та 5-го цехів, вдалося своєчасно локалізувати та нейтралізувати.   Аварію на хімічно небезпечному підприємстві вдалося ліквідувати оперативно-рятувальним службам підприємства, міста та МЧС в області за допомогою водяної завіси, яку поставили рятувальники. До ліквідації наслідків аварії було залучено майже 70 спеціалістів рятувальної служби.
Микола Андрущенко, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, на екстренній нараді фахівців управління після виникнення надзвичайної події на об’єкті підвищеної небезпеки, зазначив, що своєчасно отриманий сигнал системи оповіщення підприємства про виникнення хімічної аварії та екстренні дії рятувальних служб всіх рівнів запобігли виникненню надзвичайної ситуації об’єктового рівня. Обсяг викиду аміаку склав лише 40 кг., утворена отруйна хмара площею близько 1000 кв.м. внаслідок безвітряної погоди залишилася на території підприємства. Через дві години аварія була локалізована. Працівники підприємства та жителі міста не постраждали. Фахівці лабораторії СЕС в області провели відбір проб атмосферного повітря на межі санітарно-захисної зони ВАТ „ДніпроАЗОТ” та визначили, що викид аміаку не загрожує довкіллю, життю і здоров’ю громадян, перевищення допустимої норми було незначним.
         У кожному випадку виникнення надзвичайної ситуації на об’єкті, де вона сталася, керівництвом області (міста, району, об’єкта) вводиться План дій щодо ліквідації надзвичайної ситуації, що і було організовано в          Дніпродзержинську.
На місці події оперативно-рятувальна група оцінила обстановку, уточнила рішення місцевих органів з питань цивільного захисту щодо ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, залучила додаткові підпорядковані сили та засоби, через ЗМІ було доведено до населення пам’ятки про порядок дій у надзвичайних ситуаціях.
Микола Андрущенко  підкреслив, що в області, містах та районах систематично проводиться перевірка системи оповіщення населення.
На його думку, оповіщення - головна складова частина дій усіх підрозділів цивільного захисту. Тривога на „ДніпроАЗОТі” була бойова. Місцеві аварійно-рятувальні підрозділи виявилися підготовленими до ліквідації надзвичайної події. Система цивільного захисту в області довела свою дієздатність.
На Дніпропетровщині, яка посідає третє місце в Україні за наявністю чинників виникнення надзвичайних ситуацій, де розміщено понад 500 промислових, в основному шкідливих виробництв, може виникнути більше 100 прогнозованих надзвичайних ситуацій.
 
Анатолій Перов,
завідувач сектору підготовки і навчання населення
 та зв’язків зі ЗМІ управління з питань НС
Дніпропетровської облдержадміністрації