Олександр Вілкул: «За період сильних морозів у Дніпропетровській області в пунктах обігріву надано допомогу більше, ніж 1300 жителям області»
31-01-2012
На період сильних морозів у Дніпропетровській області  за завданням губернатора Олександра Вілкула розгорнуто роботу 126 стаціонарних та 32 мобільних пунктів обігріву населення, зокрема соціально незахищених груп громадян, у тому числі й тих, які не мають постійного місця проживання. З 26 січня через пункти обігріву на Дніпропетровщині пройшли й отримали медичну та психологічну допомогу понад 1300 осіб. За останні три доби медичну допомогу отримали 84 особи, з них 32 – знаходяться на лікуванні.Про це  повідомили в управлінні преси та інформації Дніпропетровської обласної державної адміністрації.
Голова облдержадміністрації Олександр Вілкул перевірив роботу одного з таких пунктів, що у Дніпропетровську на площі Островського.
«Через різке зниження температури та погіршення погодних умов обласна влада організувала в містах і районах роботу пунктів обігріву для населення та соціально незахищених груп громадян, зокрема, тих, хто не має місця постійного проживання. У таких пунктах працюють спеціалісти підрозділів МНС, соціальних служб та медичні працівники. Ті, хто звернувся, отримають у наметі гарячий чай, їжу, а також у разі потреби медичну допомогу», - сказав Олександр Вілкул.
Пункти обігріву розташовані в місцях масового перебування людей у містах і районах області та працюють цілодобово. Тут надається допомога соціально незахищеним верствам населення, щоб запобігти їх переохолодженню. У наметах встановлені теплогенератори, є гарячий чай та продукти харчування. Співробітники МНС та лікувальних закладів проводять роз’яснювальну роботу щодо правил поводження в умовах сильних морозів, а в разі необхідності – надають психологічну допомогу.
Пункти встановлені з дотриманням правил пожежної безпеки та санітарно-гігієнічних норм. Їх діяльність буде припинена після завершення сильних морозів.
Олександр Вілкул повідомив, що при облдержадміністрації створений обласний штаб, а в усіх містах і районах області створено й працює 35 місцевих штабів із забезпечення безперебійної роботи об’єктів життєзабезпечення населення: котелень, водогонів, газопроводів, а також тепло-, водо- газо- й електромереж.
Крім того, за дорученням Олександра Вілкула усі водії патрульних автомобілів МВС, тролейбусів та трамваїв Дніпропетровщини пройшли спеціальний інструктаж. Якщо побачили людину з найменшими ознаками обмороження, то вони повинні зупинитися, у разі необхідності викликати швидку медичну допомогу або доставити цю людину до найближчого пункту обігріву.
Олександр Вілкул звернувся до працівників підприємств громадського харчування у разі необхідності зігрівати людей гарячим чаєм та закликав населення нашої області: «Не залишайтеся байдужими до тих, хто може потребувати вашої допомоги. Це наша спільна справа».
Начальник головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації Валентина Гінзбург звернула увагу населення на ознаки та першу допомогу при переохолодженні. За її словами При тривалому перебуванні в умовах низької температури людина ризикує переохолодитися. Це може стати причиною порушення нормального функціонування життєво важливих органів. Причиною переохолодження можуть бути недостатньо теплий, тісний та вологий одяг чи взуття, фізична перевтома, голод, тривале нерухоме та незручне положення, ослаблення організму унаслідок перенесених хвороб, хронічні захворювання судин ніжних кінцівок та серцево-судинної системи, паління тощо.
Першими симптомами переохолодження можуть бути:
-        тремтіння усього тіла
-        уповільнене дихання
-        зниження температурної, тактильної, больової чутливості
-        понижений артеріальний тиск
-        температура тіла нижче 36С
-        холодна бліда шкіра, що може почати злущуватися
-        порушена координація рухів
-        сильна втома, сонливість
-        порушення уваги
 
Існує декілька простих правил, виконання яких дозволить уникнути переохолодження.
1.       При сильному холоді не рекомендується вживати алкогольні напої – алкогольне сп’яніння сприяє високій утраті тепла.
2.       Не варто палити на морозі – паління зменшує циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду.
3.       Потрібно одягати виключно теплий одяг з натуральних тканин – це сприяє нормальній циркуляції крові. Верхній одяг бажано носити вологостійкий.
4.       Передумови для обмороження можуть створювати тісне взуття, відсутність устілки, брудні шкарпетки. У взуття необхідно вкладати теплі устілки, а замість бавовняних шкарпеток одягати вовняні – вони поглинають вологу та залишають ноги сухими.
5.       У вітряну та морозну погоду необхідно захищати відкриті ділянки тіла, рекомендується змащувати їх спеціальним кремом. Не варто носити на морозі металевих (у тому числі золотих та срібних) прикрас.
6.       Під час тривалого перебування на вулиці потрібно періодично заходити до теплих приміщень, вживати гарячий чай.
7.       Потрібно остерігатися перевтоми. Втомлена людина швидше піддається переохолодженню.
8.       По можливості варто постійно рухатися, аби посилити кровообіг у замерзаючих судинах.
9.       У разі переохолодження необхідно своєчасно розпочати лікування.
Не варто думати, що переохолодження мине саме по собі. Як тільки з’являться його перші симптоми потрібно:
-        негайно перейти у тепле приміщення, одягти теплий одяг, випити гарячого чаю чи кави, розпочати виконувати інтенсивні фізичні вправи;
-        у разі стійкого переохолодження на уражені тканини слід накладати термоізолюючі пов’язки (ватно-марлеві, бавовняні), зробити масаж усього тіла;
-        ні в якому разі не можна зігрівати уражені тканини тіла гарячою водою чи грілками, тримати поряд з гарячими батареями – це може призвести до значного поглиблення ураження;
-        рекомендується пити якомога більше рідини – будь-які теплі напої, крім алкоголю. Вони відновлять нормальну температуру тіла та покращать циркуляцію крові.
-        у разі сильного обмороження слід негайно звернутися до лікаря.