08-02-2012
За офіційними даними за період з 27 січня по 8 лютого 2012 року в лікувальних закладах області було надано допомогу 434 особам з симптомами переохолодження та обмороження. Усім постраждалим були своєчасно надані фахові медичні послуги. Про це повідомили в головному управлінні охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації. Як свідчать дані щоденного моніторингу, за вказаний період в області не було зареєстровано жодного смертельного випадку від переохолодження.
У зв’язку з тривалим похолоданням лікарі рекомендують скоротити час перебування на морозі і без необхідності не виходити на вулицю. «Найкраще, обмежити перебування на холоді при низькій температурі. Якщо такої можливості немає, тоді слід постійно рухатися та по можливості періодично заходити до теплих приміщень. Також варто бути відповідно одягненим: усі кінцівки мають бути в теплі: на руках — рукавиці, на ногах — нетісне взуття, бажано, щоб його розмір був більше розміру ноги і мінімум відкритої поверхні обличчя. У такий час бажано харчуватися калорійною — солодкою і жирною їжею», — сказав хірург обласної клінічної лікарні ім. Мечникова Сергій Тарнопольський.
Крім того, лікарі у жодному разі не радять вживати алкогольні напої та курити на морозі, оскільки куріння зменшує циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду.
Окрім стаціонарних медичних закладів, першу допомогу потерпілим у разі переохолодження надають пункти обігріву, створені за розпорядженням губернатора Олександра Вілкула. Станом на 8 лютого 2012 року до пунктів обігріву у Дніпропетровській області звернулося понад 14 тисяч осіб. Наразі на Дніпропетровщині функціонує 188 пунктів обігріву.
«Завдяки своєчасно розгорнутим під керівництвом губернатора Олександра Вілкула центрам обігріву, залученню до надання допомоги водіїв трамваїв, тролейбусів, маршрутних автобусів, працівників підрозділів МНС і МВС на Дніпропетровщині не зафіксовано жодного смертельного випадку, пов'язаного з обмороженням. Такий режим роботи буде продовжено до закінчення холодів, адже збереження життя людей — головне завдання влади», — сказав начальник ГУ МНС у Дніпропетровській області генерал-лейтенант Володимир Бутківський.