09-02-2012
8 лютого виконком Дніпродзержинської міської ради прийняв рішення про забезпечення погашення заборгованості із виплати заробітної плати підприємствами, установами та організаціями міста всіх форм власності; преамбула рішення містить дані про скорочення заборгованості впродовж 2011 року на 2,6 млн грн.
У групі підприємств-банкрутів заборгованість із виплати заробітної плати чотирьох підприємств на початок 2011 року становила 1,3 млн грн, з якої два підприємства приватного сектору економіки ліквідували заборгованість у повному обсязі.
Починаючи з серпня 2011 року, найбільшим боржником з виплати заробітної плати було ДНВП «Цирконій» (виникнення заборгованості пов’язане з припиненням фінансування підприємства з Держбюджету, заборгованість на якому у сумі 2,6 млн грн ліквідовано у грудні 2011 року).
У 2011 році проведено 6 засідань міської та 30 засідань районних комісій з питань погашення заборгованості із зарплати та інших обов’язкових платежів, на яких заслухано 249 керівників підприємств-боржників та арбітражних керуючих. Спеціалістами з питань праці та соціально-трудових відносин проведено обстеження 110 суб’єктів господарювання міста щодо виконання умов колективних договорів, виплати своєчасного і не нижче законодавчо визначеного мінімального розміру зарплати.
За підсумками проведеної роботи кількість підприємств-боржників скоротилася з шести до одного, і станом на січень 2012 року заборгованість з виплати зарплати у сумі 784,7 тис. грн залишається лише на ДП «Придніпровський завод кольорових металів», яке перебуває на стадії санації. Після проведення інвентаризації майна, затвердження плану санації та надходження грошових коштів на банківський рахунок підприємства, першочергові заходи будуть спрямовані на погашення заборгованості із виплати зарплати колишнім працівникам заводу. Рішенням виконкому керуючому санацією підприємства рекомендовано вжити дієвих заходів щодо ліквідації заборгованості у повному обсязі впродовж першого півріччя 2012 року.
ДП «Придніпровський завод кольорових металів» створено у 1997 році, завданням на перші роки діяльності ставилося досягнення потужності з випуску 10 тонн золота та 50 тонн срібла на рік (спеціалізація підприємства — переробка сировини із вмістом дорогоцінних металів). Процедура банкрутства триває з червня 2008 року.