У Дніпродзержинську місце поховання жертв Голодомору отримає статус пам’ятки
01-03-2012
28 лютого у виконкомі Дніпродзержинської міської ради пройшла нарада під головуванням заступника міського голови, головного архітектора міста Юрія Бєлобородова, яка прийняла рішення про необхідність вжиття заходів для визначення статусу кладовища у селищі Романкове, де збереглися могили жертв Голодомору 1932-1933 років.
На старому кладовищі на вул. Волочаївській (селище Романкове), створеному наприкінці ХІХ століття на околиці під місцевою назвою Прихвістя, до цього часу збереглися могили жертв Голодомору.
Доглядають за могилами і намагаються охороняти територію історичного цвинтарю від втручань місцевих жителів (кладовище не має офіційного статусу) мешканці навколишніх вулиць. Одна з активісток руху Людмила Циганок орендувала ділянку історичної частини території кладовища, спорудила огорожу і захищає меморіальні поховання.
Учасниками наради стали керівники виконавчих органів міської ради, комунального підприємства «Спецкомбінат», музею історії міста, міського управління МВС, а також громадський актив мешканців селища Романкове. Вони обговорили проблеми несанкціонованих захоронень на цвинтарі, наявності землевпорядної документації цієї ділянки, подальших дій захисту кладовища.
Історичну довідку про захоронення надала директор музею історії міста Наталія Буланова.
Рішенням наради профільним управлінням і відділам міської ради рекомендовано опрацювати питання із створення місцевої владної структури на захист пам’яток історичної спадщини, сприяти ініціативі громадського активу селища для створення міської громадської організації з метою захисту історичного цвинтарю; розробити заходи із надання йому статусу пам’ятки історично-культурної спадщини міста.
Міському управлінню МВС рекомендовано оперативно реагувати на сигнали мешканців про несанкціоновані захоронення на території кладовища.
Селище Романкове засноване у XVIII ст., до складу Дніпродзержинська увійшло у 1938 році.