Олександр Вілкул провів зустріч з виконавчим директором Європейської Бізнес Асоціації Ганною Дерев’янко
02-04-2012
Про створення умов для розвитку економіки, а також про спільні дії обласної влади та ЄБА щодо реалізації бізнес-проектів у регіоні йшлося на зустрічі голови Дніпропетровської ОДА Олександра Вілкула та виконавчого директора Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА) Ганни Дерев’янко.
«94% від загального обсягу прямих іноземних інвестицій в економіку Дніпропетровської області (7,5 млрд дол США з 8,1 млрд дол США) надійшло саме з країн Європейського Союзу. Тож зустріч з керівництвом Європейської Бізнес-Асоціації, що об'єднує близько 900 компаній і є провідною організацією міжнародного бізнесу в Україні, – це важливий крок у розвитку конструктивних стосунків між владою та експертами інвестиційного ринку», – сказав на початку зустрічі голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Вілкул. Він підкреслив, що в обласної влади та ЄБА спільна мета – розвиток економіки та покращення умов інвестування. Адже завдяки цьому створюються нові робочі місця, забезпечується ріст обсягу сплат до бюджету і заробітної плати громадян.
Під час зустрічі були обговорені актуальні проблеми, що стоять перед представниками реального сектору економіки, та відповідні заходи, що вживаються владою регіону для покращення умов роботи бізнесу.
Перш за все, це стосується заходів із дебюрократизації та боротьби з корупцією. У Дніпропетровській області в усіх містах та районах створено 35 дозвільних центрів, що надають послуги у режимі «єдиного вікна». Органи державної влади та місцевого самоврядування об’єднані в єдину електронну мережу, що дозволяє використовувати електронний документообіг. Контроль за роботою органів влади в режимі он-лайн відбувається через електронну систему «Відкрита влада», що знаходиться в облдержадміністрації.
«Для покращення якості роботи органів влади в регіоні впроваджуються передові IT- та HR-технології управління. Система влади переходить на режим забезпечення конкретного результату – залучення інвестицій, розвиток інфраструктури, покращення умов проживання громадян. Створення умов для розвитку регіону й конкретні показники цього – головний критерій ефективності влади. Завдяки такому підходу Дніпропетровщина має якісні результати», – зазначив Олександр Вілкул.
Враховуючи високий рівень проведеної регіоном роботи, з пропозицією про спільну з Дніпропетровщиною реалізацію проектів виступили провідні світові компанії – «Майкрософт» та світова консалтингова компанія у галузі управління персоналом «Хей-Груп». Для розробки механізмів впровадження в регіоні реформ Президента України Віктора Януковича активно залучається компанія «Делойт».
«І команда обласної влади зробить все, щоб не тільки зберегти це лідерство, але і примножити досягнуте», - сказав Олександр Вілкул.
У 2010 році темп зростання промислового виробництва області склав 16%, у 2011 році – ще 5%. За січень 2012 року зростання склало 9,6%. Обсяг зовнішньоторговельного обороту за 2011 рік збільшився на 26,4% і склав 18 млрд дол США. Працюючі в області підприємства за рік збільшили свій прибуток вдвічі – до 3 млрд 750 млн дол США.
Дніпропетровська область, діючи в рамках реалізації Глобального договору ООН особливу увагу приділяє енергосбереженню та вирішенню питань екології. За минулий рік при зростанні промислового виробництва на 5% витрати енергії на виробництво тони умовної продукції зменьшено на 1%, обсяг шкідливих викидів в атмосферу Дніпропетровська зменьшено на 15%, а в акваторію річки Дніпро в межах Дніпропетровська – на 70%. Такий підхід обласної влади до збереження навколишнього середовища підтримує бизнес – цього року підприємства Дніпропетровщини планують інвестувати в енергозбереження та екологічни програми понад мільярд гривень, зокрема буде запущено один з найсучасніших в Європі металургійних заводів – “Дніпросталь”.
Обсяг залучених іноземних інвестицій у регіон становить понад 8 млрд дол США. Це найвищий показник серед регіонів України. Тільки за останні два роки в умовах світової кризи в область залучено понад мільярд доларів, і Дніпропетровським регіональним інвестіційним агентством ще супроводжується проектів вартістю понад мільярд долларів США.
«Дніпропетровська область формує новий вектор розвитку, заснований на ефективному діалозі влади й бізнесу. І цей процес, відповідно до європейської практики, повинен супроводжуватися моніторингом ситуації, який забезпечують профільні асоціації, експерти та недержавні організації. Для нас важлива об'єктивна оцінка ситуації і рекомендації, які надає Європейська Бізнес-Асоціація», – сказав Олександр Вілкул.
Губернатор подякував Ганні Дерев’янко та ЄБА за підтримку міжнародних проектів Дніпропетровської області з залучення інвестицій. Так, 12 квітня 2012 року за підтримки ЄБА Дніпропетровська область презентує свій економічний потенціал та інвестпроекти в Брюселі.
Олександр Вілкул виказав упевненість у подальшій плідній співпраці з Асоціацією та запросив експертів ЄБА взяти активну участь у роботі Ради підприємців Дніпропетровської області з формування конкретних заходів з покращення умов роботи бізнесу в регіоні. «Використання кращого досвіду і впровадження світових практик – це одна з принципових характеристик Дніпропетровщини. І дуже важливо, що коло наших партнерів збільшується. Участь ЄБА у програмах розвитку регіону створює форум для ефективного спілкування з міжнародними бізнес-структурами», – зазначив він.
Виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА) Ганна Дерев’янко зазначила, що вражена відкритістю, прагматичністю та ініціативністю дніпропетровської регіональної влади: «Мені імпонують люди, які готові відповідати за свої слова. Мені імпонують ваші проекти з інформатизації, дебюрократизації. Потрібно максимально усунути  ручний фактор, для того, аби управлять економікою та державою. Проект «Відкрита влада», що втілює облдержадміністрація, є дуже прогресивним та актуальним в цьому плані. Компанії, які працюють на Дніпропетровщині, відчувають діалог та підтримку вашу, Олександре Юрійовичу, та вашої команди. Впевнена, що цей діалог буде залишатись таким же продуктивним та конструктивним та буде стимулювати покращення інвестиційної привабливості  регіону та країни в цілому. Система KPI, яку ви використовуєте, є чітким прикладом того, як керувати бізнес-процесом і є серйозним шагом вперед в державному управлінні. Наше завдання -   створювати з владою механізм співпраці, щоб компаніям та інвесторам в Україні добре працювалось».