Олександр Вілкул: «До кінця 2012 році планується підняти середній рівень оплати праці у Дніпропетровській області на 20% до рівня 3 тис 350 грн»
05-04-2012
Губернатор Олександр Вілкул взяв участь у розширеному засіданні Міжгалузевої ради профспілок області. Учасниками засідання було відзначено високі темпи розвитку Дніпропетровської області. Зокрема, в регіоні середня заробітна плата в лютому 2012 року складала 2 тис 965 грн. Це майже на 20% більше, ніж рік тому (у лютому 2011 року – 2 тис 475 грн) і на 46% більше, ніж два роки тому (у лютому 2010 року – 2 тис 033 грн). За рік у 2,6 рази збільшилася кількість підприємств, на яких середньомісячна заробітна плата перевищує 3 тис грн. Олександр Вілкул сказав, що до кінця 2012 року планується підняти середній рівень оплати праці в області на 20% у порівнянні з 2011 роком до рівня 3 тис 350 грн.
«У рамках підписаної регіональної тристоронньої угоди про соціальне партнерство влада, бізнес і профспілкові організації об'єднали свої зусилля з розвитку економіки, забезпечення своєчасності виплати заробітної плати, ліквідації заборгованості з їх виплати і підвищення рівня охорони та безпеки праці. Результатом цього є стабільний розвиток Дніпропетровської області», – сказав губернатор.
У базових галузях Дніпропетровщини вже перевищено планку заробітної плати в 4 тис гривень, а на багатьох підприємствах і більше 5 тис гривень на місяць.
Обсяг заборгованості з виплати заробітної плати в області з 2010 року зменшено з 89 млн грн до 14,3 млн грн. Таким чином, за два роки заборгованість скорочена більш ніж в 6 разів. А по економічно активним підприємствам – в 12 разів (з 52 млн грн до 4,3 млн грн).
«Створення нових робочих місць – це одна з ознак розвитку регіону. За два роки в області створено більше 100 тис нових робочих місць. Тільки за перші 2 місяці цього року в області створено ще понад 11 тисяч нових робочих місць, я поставив завдання в 2012 році всього створити не менше 70 тисяч», – сказав Олександр Вілкул.
Особлива увага в області приділяється детінізації трудових відносин. Завдяки ефективній роботі робочих груп з питань легалізації заробітної плати в минулому році в області легалізовано понад 8,5 тис робочих місць. Завдяки цьому до бюджету додатково надійшло 3,3 млн грн, а до Пенсійного Фонду України – 1,7 млн грн. У 2012 році робота цих груп продовжується.
У рамках Комплексної стратегії розвитку області в регіоні реалізуються програми, що спрямовані на модернізацію виробництва та поліпшення умов праці.
 
 
У 2010-2011 роках на екологічні проекти в регіоні було направлено понад 1,5 млрд грн. Завдяки цьому за два роки рівень профзахворювань на підприємствах області зменшився на 29% – з 971 випадку у 2011 році проти 1 тис 365 випадків у 2009 році.
«Динаміка зростання національної та регіональної економіки дає можливості для підвищення соціальних стандартів. Ключові напрями і кроки по реалізації цього визначені в Соціальних Ініціативах нашого Президента Віктора Федоровича Януковича. Вони стосуються і комплексних змін у підходах до оплати праці. Доходи працюючої людини повинні стати офіційними, а рівень доходів – таким, щоб працююча людина могла забезпечити потреби свої і своєї родини. І це спільне завдання влади, профспілок і роботодавців», - сказав губернатор Олександр Вілкул.
 
Довідка:
Регіональна угода про соціальне партнерство облдержадміністрації, профспілок області та об'єднань роботодавців була підписана 15 березня 2011 року. Угода була укладена з метою забезпечення ефективного розвитку економіки області та соціального захисту найманих працівників, а також з метою узгодження інтересів трудящих, власників й уповноважених ними органів при регулюванні виробничих, трудових і соціально-економічних відносин, досягнення стабільності та злагоди в суспільстві. Також Угода спрямована на захист вітчизняного виробника і споживчого ринку області, відродження і розвиток професійно-технічної освіти.
Дніпропетровська обласна тристороння соціально-економічна рада (надалі – Рада) є тристороннім органом, що складається з представників сторін соціального партнерства – виконавчої влади області, об’єднань роботодавців і профспілкових об’єднань області. Основним завдання Ради є сприяння узгодженню позицій сторін соціального діалогу щодо шляхів розвитку соціально-економічних і трудових відносин в області.
Рада відповідно до покладених завдань, вносить пропозиції щодо проекту Регіональної угоди, організації та проведення консультацій при її укладанні, аналізує її виконання.
Регіональна угода укладається відповідно до Закону України «Про колективні договори і угоди», Закону України «Про організації роботодавців», Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» та Закону України «Про соціальний діалог» між органом обласної виконавчої влади в особі Дніпропетровської обласної державної адміністрації, об’єднаннями (організаціями) роботодавців та профспілковими організаціями області в особі Спільного представницького органу профспілкових організацій області.