У 2012 році Дніпропетровська область отримає 76 нових автомобілів швидкої медичної допомоги
17-05-2012
У Дніпропетровській області системно реалізуються заходи для підвищення ефективності роботи швидкої медичної допомоги. Під керівництвом губернатора Олександра Вілкула на Дніпропетровщині триває оснащення новими автомобілями та новим обладнанням Служби швидкої допомоги.
У 2011-2012 роках у Дніпропетровській області зроблені реальні кроки, які забезпечили покращення організації надання екстреної та швидкої медичної допомоги населенню. Так, протягом останніх двох років було додатково створено 20 бригад швидкої допомоги, відбулося збільшення місць базування бригад з 91 до 136, а карети «швидкої» були дооснащені медичним обладнанням на загальну суму 2,9 млн грн. Крім того, за рахунок обласного та місцевих бюджетів придбано 19 нових автомобілів «швидкої» типу «В» та «С». Очікується, що у 2012 році автопарк області поповниться ще 76 новими автомобілями «швидкої».
Надання екстреної та швидкої медичної допомоги населенню області здійснюється Обласним центром екстреної медичної допомоги та медицини катастроф і 7 станціями швидкої медичної допомоги, які з 1 січня 2012 року є окремими юридичними особами і фінансуються з обласного бюджету.
Автомобільний парк Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф має 20 реанімаційних автомобілів, що оснащені найсучаснішим слідкуючим, реанімаційним та імобілізаційним обладнанням. У 2010-2012 роках Центр отримав за кошти обласного бюджету 3 сучасні реанімобілі на загальну суму 2,9 млн грн, в т.ч.        1 неонатологічний.
На виконання Національного проекту «Вчасна допомога», при підтримці губернатора Олександра Вілкула, на Дніпропетровщині створюється єдина регіональна оперативно-диспетчерська служба швидкої медичної допомоги. Для цього у Дніпропетровській області створені всі передумови: автомобілі «швидкої»  100% оснащені GPS - навігацією, у всіх підрозділах швидкої медичної допомоги встановлені архіватори мови, функціонує номер 103, а всі бригади «швидкої» забезпечені засобами радіо - та мобільного зв’язку.
Усе це у поєднанні з принципом екстериторіальності, коли на виклик їде карета «швидкої», що територіально знаходиться найближче до пацієнта, має на меті доїзд швидкої допомоги за 20 хвилин у сільській місцевості та 10 хвилин у містах.
«Дніпропетровська область - одна з найбільших по площі в Україні. Відстань від крайніх точок складає більш ніж 350 км. Саме тому чітка координація виїздів «швидкої» є однією з ключових умов для підвищення якості допомоги цієї служби», - сказав голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Вілкул.
Створення єдиної регіональної диспетчерської дозволить передавати виклики бригадам «швидкої» без участі диспетчерів підстанцій та відділень швидкої допомоги, що значно скоротить час прийому та передачі викликів. Крім того, робота єдиної диспетчерської надасть можливість виконувати єдине інформаційне забезпечення для оперативної обробки викликів швидкої допомоги на всіх етапах обслуговування пацієнтів, а в надзвичайних ситуаціях - у найкоротші терміни концентрувати необхідну кількість бригад за викликом.
Наразі затверджено проект, укладені відповідні угоди та розпочаті будівельні роботи з реконструкції єдиної регіональної диспетчерської.