Олександр Вілкул: «Завдяки модернізації теплового господарства Дніпропетровщини за останні два роки споживання природного газу підприємствами ЖКГ скорочено на 10%»
26-06-2012
Завдяки модернізації теплового господарства Дніпропетровщини за останні два роки споживання природного газу на підприємствах ЖКГ скорочено на 10% та вдвічі зменшена кількість аварійних ситуацій на об’єктах ЖКГ. Про це губернатор Дніпропетровщини Олександр Вілкул повідомив під час засідання Колегії Мінрегіонбуду, яка пройшла у Дніпропетровську під головуванням Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолія Близнюка.
У 2010 році проведено енергоаудит систем теплопостачання Дніпропетровської області та розроблено покроковий план підвищення ефективності їх роботи – зменшення енергозатрат на виробництво тепла, скорочення шкідливих викидів у атмосферу та покращення якості теплопостачання для жителів області.
З метою скорочення споживання природного газу всі міста області розробили оптимізовані схеми теплопостачання на основі оптимального поєднання розвитку централізованого, децентралізованого та індивідуального опалення, і в більшості міст ці схеми вже впроваджуються. У малих містах з населенням до 25 тисяч чоловік погоджені схеми переведення на індивідуальне опалення.
«Створення сучасної системи теплозабезпечення є одним із ключових завдань щодо підвищення ефективності роботи ЖКГ, яке поставив наш Президент Віктор Федорович Янукович. На Дніпропетровщині це завдання реалізується в рамках Комплексної стратегії розвитку регіону. Завдяки модернізації теплового господарства Дніпропетровщини за останні два роки споживання природного газу підприємствами ЖКГ скорочено на 10%. І ми продовжуємо цю роботу», - сказав Олександр Вілкул.
Серед ключових проектів, реалізованих на Дніпропетровщині в рамках регіональної програми модернізації ЖКГ:
У 2010 році під керівництвом Олександра Вілкула вирішено питання теплозабезпечення 140 житлових будинків, 4 шкіл та 2 дитячих садків в м. Марганець. Там було побудовано нову котельню, що дозволило місту відмовитися від дорогого покупного тепла Марганецького ГЗК.
Проведено реконструкцію аварійного котла Дніпродзержинської лівобережної котельні, яка опалює 250 житлових будинків лівобережної частини міста, в яких проживає 85 тис мешканців (30% населення міста).
У 2011 році розпочато реконструкцію котельні мікрорайону «Північний» м.Павлоград, яка забезпечить опаленням 34 багатоповерхових житлових будинки, в яких мешкає 7,5 тис жителів. Реконструкція проходить у рамках модернізації системи теплопостачання міста. Згідно з нею в мікрорайонах «Північний», «Західний» та «Новий» у місті Павлоград будуть збудовані 11 локальних котелень, вони замінять нині діючу велику промислову котельню «Нова» Павлоградського машинобудівного заводу, яка, незважаючи на свою назву, була побудована ще в 60-х роках і не відповідає сучасним технічним вимогам. Котельня є надмірно енерговитратною. Втрати тепла в мережах складають до 25%. У результаті модернізації системи теплопостачання, яка впроваджується у Павлограді, буде скорочено третину тепломереж у двотрубному вимірі (на 8,3 км), модернізовано решту 15,1 км мереж. У найбільших мікрорайонах міста буде почергово введено в експлуатацію 11 локальних систем теплопостачання зі своїми власними котельнями.
Впроваджена перша в області система когенерації на котельні Петриківської райлікарні, що на 40% зменшило загальновиробничі витрати на енергоносії. Також відкрито нову газоелектричну котельню у селі Лобойківка Петриківського району. Сучасне обладнання котельні дозволяє при виробництві тепла знизити витрати газу на 57%, споживання електроенергії при використанні газового обладнання – на 56%, споживання води – до 60%, викидів парникових газів – на 35%. У цілому зниження витрат на енергоносії становитиме 48%.