Олександр Вілкул привітав працівників гірничо-металургійного комплексу Дніпропетровщини з професійним святом
11-07-2012
Голова облдержадміністрації Олександр Вілкул привітав працівників гірничо-металургійного комплексу Дніпропетровської області з професійним святом – Днем працівників металургійної та гірничодобувної промисловості.
В урочистому зібранні також взяли участь голова Центрального комітету профспілки працівників металургійної та гірничодобувної промисловості України Володимир Казаченко, голова Державного агентства України з управління державними, корпоративними правами та майном Дмитро Колєсніков, голова обласної ради Євген Удод та голова Дніпропетровського об’єднання профспілок Віталій Дубіль.
«День металургів та гірників – особливе свято для Дніпропетровщини. Це свято сильних, мужніх і стійких духом людей. Це свято єдності сотень тисяч сталеварів, прокатників, енергетиків, коксохіміків, гірських інженерів і всіх, хто працює у сфері металургії і гірничодобувної промисловості. Близько 20 років мого життя пов’язані з гірничо-металургійною галуззю. Я пишаюся, що належу до багатотисячної сили гірників та металургів Дніпропетровщини», - сказав Олександр Вілкул.
Під час Всеукраїнського зібрання профспілок працівників металургійної та гірничодобувної промисловості України губернатор визначив ключові завдання та перспективи розвитку гірничо-металургійного комплексу Дніпропетровщини. Свого часу він починав кар’єру з помічника машиніста екскаватора на гірничо-збагачувальному комбінаті. Тому Олександр Вілкул як ніхто розуміє потреби у розвитку цієї галузі. В першу чергу заходи, які будуть впроваджені на підприємствах, мають бути пов'язані з масштабною модернізацією виробництв, підвищенням конкурентоспроможності продукції і соціальних стандартів для працівників галузі.
«Гірничо-металургійний комплекс - базова галузь регіональної економіки. Від вашої ефективної роботи залежить зміцнення промислового потенціалу та індустріальна міць нашої країни. І ви гідно виконуєте свої професійні обов’язки», - сказав Олександр Вілкул.
Зокрема, за 6 місяців цього року у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, на Дніпропетровщині більш ніж на 10% зросло виробництво чавуну, майже на 9% - сталі, обсяги виробництва агломерату зросли на 15%, прокату - на 10%, окатишів - на 7,5%, труб - на 6%, концентрату - на 2,5%.
Підприємства галузі є найбільшими платниками податків у Дніпропетровській області. За п'ять місяців цього року обсяги платежів підприємств ГМК до бюджетів всіх рівнів (без ПДВ) склали понад 5 млрд грн.
«Ключовими принципами у реалізації державної політики, яка проводиться нашим Президентом Віктором Федоровичем Януковичем та Урядом, є забезпечення людей праці гідною заробітною платою. Сьогодні на більшості великих підприємств ГМК Дніпропетровщини її рівень перевищив 4 - 5 тис грн», - сказав Олександр Вілкул.
Голова Державного агентства України з управління державними, корпоративними правами та майном Дмитро Колєсніков від імені Прем’єр-міністра України Миколи Азарова привітав з професійним святом металургів та гірників: «Гірничо-металургійний комплекс займає провідне місце в соціально-економічному розвитку нашої держави та по праву вважається фундаментом вітчизняної промисловості. Нашим спільним завданням є підвищення рівня добробуту кожного працівника галузі та створення умов для гідного життя».
Пріоритетом у роботі ГМК і ключовим елементом регіональної екологічної політики є зменшення забруднення навколишнього середовища. В рамках Комплексної екологічної програми при щорічному зростанні регіональної економіки в середньому на 6% в області до 2015 року планується зменшити на 30% шкідливі викиди і скиди.
Завдяки впровадженню енергозберігаючих технологій в 2011 році на Дніпропетровщині при зростанні промислового виробництва в 5% споживання газу та електроенергії на тонну виробленої продукції зменшилася на 1% (або на 123,7 тис. тонн умовного палива - з 17,138 млн тонн умовного палива до 17,0 14 млн тонн).
В рамках Комплексної стратегії розвитку регіону на підприємствах галузі проводиться модернізація та реконструкція, вводяться нові потужності. Зокрема, у 2011 році на модернізацію підприємств ГМК було інвестовано майже 8 млрд.грн. Цього року в переоснащення підприємств галузі буде інвестовано ще не менше
 8 млрд грн.
Голова Центрального комітету профспілки працівників металургійної та гірничодобувної промисловості України Володимир Казаченко вручив голові облдержадміністрації Олександру Вілкулу та голові обласної ради Євгену Удоду Ювілейні грамоти виконкому Конфедерації профспілок держав СНД.
Довідка:
Основу ГМК області складають більше 30 базових підприємств, на яких видобувається 100% марганцевої та 80% залізної руди, виробляється майже 60% труб, третина прокату чорних металів і чавуну, 40% сталі від загального обсягу по Україні.