Якість зерна на Дніпропетровщині значно перевищила минулорічні показники
25-07-2012
Цього року якість зібраного врожаю значно перевищила минулорічні показники. 80% зерна, яке надійшло на зернові склади та зернопереробні підприємства, - високої продовольчої якості – 1-3 класу. Минулого року зерно продовольчої категорії складало лише 55% від загальної кількості. Про це доповіла губернатору Олександру Вілкулу начальник Державної інспекції сільського господарства в Дніпропетровській області Лариса Мефьодова.
З урожаю поточного року на сертифіковані зернові склади надійшло вже 92,2 тис. тонн зерна, з нього пшениці 54,8 тис. тонн, в т.ч.:
·                                                     1 класу - 7,2 тис. тонн (13,1%);
·                                                     2 класу - 39,2 тис. тонн (71,6%);
·                                                     3 класу - 6,2 тис. тонн (11,3%);
·                                                     4 клас - 1 тис. тонн (1,9%);
·                                                     5 клас - 0,2 тис. тонн (0,4%);
·                                                     6 клас - 0,9 тис. тонн (1,7%).
«Зерно, яке надійшло на зернові склади та зернопереробні підприємства в цьому році, фактично усе є продовольчим, порівняно з минулим роком – тоді на цей час надійшло лише 55% продовольчого зерна, інше – фуражне. Держсільгоспінспекція в області здійснює постійний контроль за якістю зерна, яке надходить на зернові склади та зернопереробні підприємства, в тому числі за дорученням голови облдержадміністрації Олександра Вілкула під особливий контроль взято перевірку якості зерна, що продається товаровиробниками в регіональний стабілізаційний фонд.», - сказала Лариса Мефьодова.
Державна інспекція сільського господарства в Дніпропетровській області здійснює державний нагляд (контроль) за дотриманням земельного законодавства в області, використанням земель всіх категорій і форм власності, а також контроль в частині насінництва, родючості грунтів, експлуатації та технічного стану машин, охорони прав на сорти рослин, веденням кількісно-якісного обліку зерна і продуктів його переробки на хлібоприймальних та зернопереробних підприємствах незалежно від форм власності і господарювання, проведенням декларування сільськогосподарської продукції, у тому числі зернових культур.