Олександр Вілкул поставив завдання перед будівельниками Дніпропетровщини забезпечити жителів регіону широким спектром вибору доступного житла
03-08-2012
Голова облдержадміністрації провів розширений семінар-нараду з питання розвитку в області будівництва доступного житла, обміну передовим досвідом будівництва житлових об'єктів та впровадження прогресивних технологій виробництва будівельних матеріалів. У нараді взяли участь заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Геннадій Темник, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, та облради, голови райдержадміністрацій та міські голови, керівники будівельних компаній та проектних організацій.
Розвиток кластеру будівництва визначено як один з пріоритетних напрямків у рамках Комплексної стратегії розвитку регіону, яка розроблена з ініціативи і реалізується під керівництвом губернатора Олександра Вілкула.
«Досвід провідних країн Європи та Америки доводить, що саме будівництво забезпечує стійкість і конкурентоспроможність їхніх національних економік. Насамперед це стосується проектів будівництва інфраструктури, житла та масштабних програм іпотечного кредитування. Одне робоче місце в галузі будівництва забезпечує створення до 10 робочих місць в суміжних галузях. Завдяки тим умовам, які за два роки `створені обласною владою за підтримки нашого Президента Віктора Федоровича Януковича та Уряду, на Дніпропетровщині йде стабільне зростання в галузі будівництва», - сказав Олександр Вілкул.
Зокрема, в 2011 році обсяг виконаних будівельних робіт виріс майже на 16%. За 6 місяців 2012 року – ще на 2,6% в порівнянні з аналогічним періодом 2011 року. Це один з кращих показників по Україні.
Позитивна динаміка досягнута в першу чергу за рахунок реалізації в області великих інфраструктурних проектів таких, як будівництво окружної дороги Дніпропетровська, з'їздів з Кайдацького мосту, Дніпропетровського метрополітену. Ці проекти реалізуються з ініціативи обласної влади під керівництвом Олександра Вілкула та за підтримки Президента України Віктора Януковича й Уряду. Загальна вартість цих проектів - понад 7,5 млрд грн. Це колосальний ресурс державних інвестицій, який протягом найближчих 5-6 років буде залучено в регіональну економіку.
Дніпропетровщина стабільно нарощує обсяги введеного в експлуатацію житла. Якщо в 2009 році в області було введено в експлуатацію 170 тис м2 житла, то в 2010 році цей показник склав понад 226 тис м2, в 2011 році - 234 тис м2. У цьому році планується ввести в експлуатацію 300 тис м2 житла. По даному напрямку Дніпропетровщина також є провідним регіоном в країні.
При цьому для вирішення житлового питання як в Дніпропетровському регіоні, так і в цілому в Україні необхідний комплексний підхід на державному рівні, який передбачає так звану «довгу» іпотеку під низький відсоток. Це європейська практика, яка показала свою ефективність. «Саме цей механізм – механізм здешевлення іпотеки впроваджується сьогодні в рамках реалізації Соціальної Ініціативи «Доступне житло» нашого Президента Віктора Федоровича Януковича. На реалізацію цієї ініціативи в державному бюджеті тільки на 2012 рік закладено величезний ресурс - 1 млрд грн, з яких майже 73 млн грн передбачено для нашої області», - сказав Олександр Вілкул.
Наразі в рамках реалізації Програми пільгового іпотечного кредитування облдержадміністрацією на розгляд Міжвідомчої комісії Мінрегіонбуду направлено матеріали по 17 об'єктах будівництва на 1488 квартир. З них 9 об'єктів на 953 квартири вже затверджені Міжвідомчою комісією. Це багатоповерхівки в Дніпропетровську, Дніпропетровському районі та Новомосковську, а також будинки в котеджному містечку «Блакитне озеро» в селі Єлисаветівка Петриківського району. На розгляді Міжвідомчої комісії перебуває ще 8 об'єктів на 535 квартир. Ці будинки перебувають в містах Нікополі, Дніпропетровську, Новомосковську, Павлограді, Дніпродзержинську, Верхньодніпровську і Царичанці.
Економічний потенціал Дніпропетровщини, її розвинена будівельна галузь, регіональна індустрія сучасних будівельних матеріалів дають можливість розвивати масове житлове будівництво в великих містах області - перш за все, в Дніпропетровську, Кривому Розі та Дніпродзержинську. І цей процес під керівництвом губернатора Олександра Вілкула уже розгорнувся. Зокрема, в Дніпропетровську у вересні цього року буде зданий в експлуатацію перший будинок на 63 квартири в рамках пілотного проекту з будівництва цілого мікрорайону доступного житла на житловому масиві «Лівобережний-3». Загалом проект будівництва нового мікрорайону передбачає зведення 16 п'ятиповерхових будинків на більш ніж 1 тис квартир. Вже оголошено тендер на будівництво наступних будинків в рамках даного проекту. Вартість квадратного метра житла в новому мікрорайоні буде щонайменше на 30% нижчою за середньо ринкову – на рівні 600 доларів США. Це досягнуто за рахунок того, що проект розроблений за кошти обласного бюджету, майданчик під забудову виділено безкоштовно, а комунікації до нього були підведені за рахунок власників мереж.
«Обласна влада за підтримки нашого Президента Віктора Федоровича Януковича та Уряду вибудувала ефективну модель реалізації програми із забезпечення громадян доступним житлом. І наша мета – щоб кожен учасник процесу - керівники міст і районів області, забудовники, банки, регіональні виробники будівельних матеріалів знайшли найефективніший спосіб співпраці й організації процесу. Головна мета – забезпечити жителів Дніпропетровщини широким спектром вибору доступного житла», - сказав Олександр Вілкул, підбиваючи підсумки наради.
Відтак для досягнення цієї мети губернатор поставив завдання керівникам міст і районів області забезпечити цього року введення в експлуатацію 300 тис м2 житла, оновити згідно із законодавством містобудівну документацію (генеральні плани населених пунктів), вирішити питання щодо завершення житлових недобудов, посилити й систематизувати роз’яснювальну роботу з громадянами, насамперед, тими, які перебувають на квартирному обліку, щодо отримання ними пільгових іпотечних кредитів. Олександр Вілкул підкреслив, що в першу чергу така робота має провадитись у дозвільних центрах в кожному місті й районі області персонально з кожним потенційним позичальником. При цьому комплекс інформаційної допомоги громадянам має  супроводжуватися на всіх його етапах оформлення іпотеки – від звернення громадянина до підписання кредитної угоди.