У рамках міжнародного форуму «Інвестиційна хвиля 2012» Дніпропетровщина підписала меморандуму з реалізації п’яти великих інвестиційних проектів вартістю понад 350 млн доларів США
07-09-2012
У рамках міжнародного форуму «Інвестиційна хвиля 2012», який проходить сьогодні в Дніпропетровській області з ініціативи губернатора Олександра Вілкула та за участю міністра закордонних справ України Костянтина Грищенка, Дніпропетровське регіональне інвестиційне агентство (DIA) підписало 5 меморандумів щодо реалізації в області великих інвестиційних проектів. Про це повідомив заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Андрій Муксімов.
«Залучення іноземних інвестицій в регіон – це нові достойно оплачувані робочі місця, це ріст виробництва і підвищення конкурентоспроможності регіональної економіки. Це ті завдання, які ставить перед нами наш Президента Віктор Федорович Янукович. Все це в комплексі покликане підвищити якість життя наших громадян та значно поліпшити інвестиційну привабливість Дніпропетровщини і всієї України. Це свідчення того, що в наш регіон і в нашу країну вигідно інвестувати, що тут вигідно розвивати бізнес і реалізувати великі інвестиційні проекти», - переконаний губернатор Дніпропетровщини Олександр Вілкул.  
Перший меморандум підписано з Агентством економічного співробітництва Нижньосілезького воєводства (Республіка Польща). Наразі Дніпропетровська область активно розвиває відносини з польськими партнерами. Крім культурних зв'язків, з Польщею розвиваються взаємовідносини у сфері зовнішньоекономічних зв'язків та інвестицій. Польські експерти надають сприяння Дніпропетровському регіональному інвестиційному агентству в розробці техніко-економічного обґрунтування проектів оптових ринків сільськогосподарської продукції. При проведенні бенчмаркінгу та розробці концепції створення в області індустріальних парків Дніпропетровське інвестиційне агентство значною мірою враховувала польський досвід.
Польські компанії дивляться на Дніпропетровську область з дедалі більшим інтересом. Зокрема, дніпропетровська компанія «KCG Агро» розмістила свої акції на Варшавській фондовій біржі і таким чином привернула додаткові інвестиції в свій розвиток у розмірі 30 млн євро. Також Дніпропетровським регіональним інвестиційним агентством розпочато переговори з польською компанією «Jokey» про будівництво в області заводу з виробництва пластикової тари. Очікуваний розмір інвестицій першого пускового комплексу 2 млн. євро. Наразі інвесторами вивчаються майданчики під будівництво виробничих потужностей в Нікопольському районі, Кривому Розі, Дніпродзержинську.
«Підписання меморандуму з Агентством економічного співробітництва Нижньосілезького воєводства дозволить налагодити обмін компаніями та проектами, ефективно відповідати на зростаючі запити щодо проектів як з одного, так і з іншого боку. Напрацьовані агентствами аналітичні бази та бази проектів дозволять адресно відповідати на запити компаній, як з боку України, так і з боку Польщі та збільшити кількість реалізованих проектів», - сказав заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Андрій Муксімов.
Другий меморандум про співпрацю підписано з компанією Glas Trösch. Це один із найбільших в Європі виробників високоякісного плоского скла, має в своєму активі 60 виробничих підприємств, розташованих у Швейцарії, Німеччині, Франції, Польщі, Україні та Молдові. На даний момент більшість скла подібної якості імпортується в Україну. У 2012 році дочірньою компанією Glas Trösch Україна на Дніпропетровщині в експлуатацію запущена перша лінія по збиранню пластикових склопакетів компанії Glas Trösch. Вартість інвестиційного проекту більше 5,5 млн. доларів США. Впровадження проекту супроводжувало Дніпропетровське регіональне агентство. У 2013 році запланований запуск другої черги по збірці склопакетів (вартість 5,5 млн. доларів США) в Дніпродзержинську. Вже створено близько 50 робочих місць. У плані розширення цього підприємства до 200 робочих місць.
Наразі проектна команда Glas Trösch спільно з проектними менеджерами DIA проаналізувала більше 30 ділянок під будівництво великого високотехнологічного заводу з виробництва FLOAD скла (фасадного скла). Очікуваний розмір інвестицій складає близько 300 млн доларів США. Реалізація подібного проекту має велике соціально-економічне значення. Адже із запуском цього виробництва буде створено понад 400 нових робочих місць, а в якості сировини для виробництва фасадного скла можуть бути використані кварцові піски з відвалів Вільногірського ГЗК, що є важливим чинником з точки зору екології.
Третій меморандум підписано з компанією «ETVie Energy Transfer». Компанія розглядає питання будівництва заводу з переробки твердих побутових відходів. «Поліпшення екологічної ситуації, зокрема утилізація твердих побутових відходів, також є стратегічним пріоритетом для Дніпропетровської області. Необхідно відзначити, що подібний проект успішно реалізований компанією у Відні, де завод знаходиться майже в центрі міста. Що свідчить про європейський рівень екологічних стандартів. Глибина переробки відходів становить до 100% залежно від морфологічного складу сміття. Результатом переробки стануть будівельні матеріали, електрична та теплова енергія», - сказав заступник голови облдержадміністрації Андрій Муксімов.
Global International Holdings S. A.
Четвертий меморандум підписано Global International Holdings S. A. - глобальним холдингом, який включає в себе різні підрозділи, розташовані по всьому світу. Холдинг має ряд дочірніх підприємств, які ведуть діяльність у промисловій сфері, забезпеченні професійного менеджменту і маркетингу послуг і поставок, експлуатації та монтажу обладнання в галузі освіти, безпеки та зв'язку. Компанія також має підприємства в різних галузях: виробництві будівельних матеріалів, продуктів харчування, спортивних і розважальних товарів, веде діяльність з проектування, будівництва та фінансування проектів будівництва житлових і комерційних об'єктів, шкіл, супермаркетів.
Компанія присутня і реалізує проекти у 10 країнах світу. Протягом свого існування Global International Holdings S. A. зарекомендувала себе, як надійного партнера в будівництві всіх видів об'єктів. Холдинг визначає інновації стратегічним принципом своєї діяльності.
«Український підрозділ компанії розглядає можливість інвестування та будівництва ряду об'єктів доступного, індивідуального житла, а також п'ятизіркових готельних комплексів у місті Дніпропетровську. За підтримки Дніпропетровського регіонального інвестиційного агентства вже розпочато переговори з регіональними компаніями, які виступлять партнерами в зазначених проектах», - підкреслив Андрій Муксімов.
П'ятий меморандум підписано з компанією «Вест Інжиніринг-Україна». Розвиток кластера сільського господарства - це один із стратегічних пріоритетів Дніпропетровської області. Компанія «Вест Інжиніринг-Україна» за підтримки Дніпропетровського регіонального інвестиційного агентства почала розробку проекту з будівництва на Дніпропетровщині комплексу повного циклу переробки індичого м'яса. Очікуваний розмір інвестицій в проект на рівні 40 млн доларів США, а його реалізація дозволить створити понад 800 робочих місць.
Менеджерами Дніпропетровського регіонального інвестиційного агентства спільно з «Вест Інжиніринг-Україна» визначено майданчик для реалізації проекту у Широківському районі. Увесь комплекс буде побудований за технологією MAD, який є інструментом для проектування і будівництва, потужних вертикально інтегрованих підприємств у відповідності з прийнятими міжнародними нормами та стандартами.