Олександр Вілкул: «Усі міста та райони Дніпропетровської області мають бути готові розпочати опалення закладів соціальної сфери з 5 жовтня у разі зниження температури»
26-09-2012
Під час колегії облдержадміністрації, яка пройшла у Жовтих Водах, губернатор Дніпропетровщини Олександр Вілкул поставив завдання керівникам міст та районів області з 15 жовтня розпочати опалювальний сезон та бути готовим з 5 жовтня у разі зниження температури розпочати опалення закладів соціальної сфери.
«Останні два роки Дніпропетровщина своєчасно та одночасно розпочинала опалювальний сезон у всіх містах та районах області, і цей рік не буде виключенням. На сьогодні забезпечено стовідсоткову готовність житлових будинків та котелень, закладів освіти та охорони здоров’я, що підтверджено підписаними паспортами готовності. Це завдання Дніпропетровщина виконали першою в Україні», - сказав Олександр Вілкул.
В поточному році на Дніпропетровщині у технічне переоснащення житлово-комунального господарства було вкладено більше 1 мільярда гривень, що на 20% більше, ніж в минулому році, та вдвічі більше, ніж в 2010 році.
З метою підвищення ефективності теплопостачання в Дніпропетровській області будується 4 котельні, які дозволять частково децентралізувати існуючій неефективний теплогенеруючий комплекс в місті Вільногірськ та розробляється проектно-кошторисна документація з будівництва локальних котелень в місті Кривий Ріг, що дозволить відмовитись від нерентабельних котелень і наблизити джерела теплової енергії до споживачів.
В минулому році запроваджено технологічний облік відпуску теплової енергії та води на всіх підприємствах, що надають відповідні послуги. Цього року в регіоні розпочинається оснащення лічильниками багатоквартирних будинків. Наступний крок – це утеплення фасадів житлових будинків, що дозволить на 30% зменшити витрати теплової енергії на опалення і помітно скоротити споживання природного газу.
Цього року за рахунок коштів обласного бюджету розроблено 9 пілотних проектів, якими передбачено проведення теплової санації фасадів та покрівель, модернізації системи опалення будинків ОСББ.
На Дніпропетровщині за завданням губернатора Олександра Вілкула усі вихідні мережі котелень на 100 % оснащені засобами обліку відпуску теплової енергії. Зокрема, встановлено 651 апарат обліку теплопостачання. Це дозволило оснастити засобами обліку відпуску теплової енергії всі котельні міст та районів Дніпропетровської області.
У 2010 році під керівництвом Олександра Вілкула вирішено питання теплозабезпечення 140 житлових будинків, 4 шкіл та 2 дитячих садків в м. Марганець. Там було побудовано нову котельню, що дозволило місту відмовитися від дорогого покупного тепла Марганецького ГЗК.
Проведено реконструкцію аварійного котла Дніпродзержинської лівобережної котельні, яка опалює 250 житлових будинків лівобережної частини міста, в яких проживає 85 тис мешканців (30% населення міста).
У 2011 році розпочато реконструкцію котельні мікрорайону «Північний» м.Павлоград, яка забезпечить опаленням 34 багатоповерхових житлових будинки, в яких мешкає 7,5 тис жителів. Реконструкція проходить у рамках модернізації системи теплопостачання міста. Згідно з нею в мікрорайонах «Північний», «Західний» та «Новий» у місті Павлоград будуть збудовані 11 локальних котелень, вони замінять нині діючу велику промислову котельню «Нова» Павлоградського машинобудівного заводу, яка, незважаючи на свою назву, була побудована ще в 60-х роках і не відповідає сучасним технічним вимогам. Котельня є надмірно енерговитратною. Завдяки проведеним заходам втрати тепла в мережах зменшені та складають до 25%. У результаті модернізації системи теплопостачання, яка впроваджується у Павлограді, буде скорочено третину тепломереж у двотрубному вимірі (на 8,3 км), модернізовано решту 15,1 км мереж. У найбільших мікрорайонах міста буде почергово введено в експлуатацію 11 локальних систем теплопостачання зі своїми власними котельнями.
Впроваджена перша в області система когенерації на котельні Петриківської райлікарні, що на 40% зменшило загальновиробничі витрати на енергоносії. Також відкрито нову газоелектричну котельню у селі Лобойківка Петриківського району. Сучасне обладнання котельні дозволяє при виробництві тепла знизити витрати газу на 57%, споживання електроенергії при використанні газового обладнання – на 56%, споживання води – до 60%, викидів парникових газів – на 35%. У цілому зниження витрат на енергоносії становитиме 48%.