У Дніпродзержинську проведено засідання «круглого столу» на тему «Бібліотека нашої громади: сучасне і майбутнє»
01-10-2012
У Дніпродзержинську до Всеукраїнського дня бібліотек у центральній міській бібліотеці пройшло засідання «круглого столу» на тему «Бібліотека нашої громади: сучасне та майбутнє».
Учасники засідання — бібліотекарі, представники міської влади, громадських організацій — визнали зростання читацької уваги до роботи бібліотек, які взяли на себе функції широкого інформування громадськості. У міських бібліотеках сформовані власні бібліографічні та повнотекстові бази даних з питань соціального захисту, економіки міста, відкрито Інтернет-центр, працюють пункти доступу громадян до офіційної інформації.
Бібліотеки міста мають досвід формування проектів, більшість яких підтримані донорами: «Інтернет для публічних бібліотек» (Посольство США, 24 тис. дол. США), «Надання нових бібліотечних послуг за допомогою Інтернет» (100 тис. грн, IREX), «Дружній Інтернет для літніх людей» (12 тис. грн, IREX).
За ініціативи директора бібліотечної системи Тетяни Герасюти у місті створено клуб «Бібліотечна еліта» для об’єднання працівників міських бібліотек, підтримки високого професійного рівня, обміну творчим досвідом, розробки інноваційних культурологічних проектів, використання цікавих надбань колег з України та зарубіжжя. На засідання клубу бібліотекарі запрошують представників наукової, промислової, творчої еліти міста для обговорення пропозицій розвитку бібліотечної галузі та загальноміської інформаційної бази.
Низка бібліотек міста має унікальні архіви та книжкові зібрання, зокрема, технічна бібліотека Дніпровського металургійного комбінату з архівними виданнями кінця ХІХ ст. та бібліотека профспілкового комітету ПАТ „ДніпроАЗОТ”, що була заснована у 1938 році молодими спеціалістами, які прибули на перше в СРСР хімічне підприємство, побудоване за вітчизняними проектами. Мешканці гуртожитку перших молодих інженерів знесли власні книжки до окремої кімнати для зручності загального користування. Згодом до бібліотеки потрапляли рідкісні видання за централізованим розподілом з числа конфіскованого під час сталінських репресій майна засуджених (інформація працівників бібліотеки), дарчі написи, екслібриси, а також печатки НКВС на деяких книгах є досить рідкісними.
У Дніпродзержинську діють 12 масових бібліотек, 48 шкільних, 6 технічних, 15 спеціальних, 11 профспілкових, 1 медична, 1 відомча. Щороку бібліотеки обслуговують близько 200 тис. читачів, 79% користувачів бібліотек — діти та молодь.