Прем’єр-міністр України Микола Азаров та губернатор Дніпропетровщини Олександр Вілкул вручили 360 легкових автомобілів для амбулаторій загальної практики – сімейної медицини
11-10-2012
Прем’єр-міністр України Микола Азаров та губернатор Дніпропетровської області Олександр Вілкул вручили міським головам та головам райдержадміністрацій області ключі від 360 легкових автомобілів марок «Нива» та «GEELY CK-2» для амбулаторій загальної практики – сімейної медицини. Тепер усі центри первинної медико-санітарної допомоги Дніпропетровщини забезпечені власним автотранспортом.
«Хочу привітати всіх жителів Дніпропетровщини з цією подією. Вперше за 20 років у нашій країні у Дніпропетровській області така кількість медичних автомобілів передана у розпорядження медичних закладів. Таке завдання, як забезпечення кожного медичного закладу, можливість якомога швидше доїхати до хворого та надати йому допомогу, вирішено. Сьогодні Дніпропетровщина займає провідні позиції в країні з підвищення якості медичного обслуговування. Якщо ми так будемо рухатися й надалі, то кожен населений пункт України матиме сучасну європейську медицину», - сказав Микола Азаров.
«За підтримки нашого Президента Віктора Януковича та Уряду на Дніпропетровщині системно покращується якість надання медичних послуг населенню області. Нові сучасні легкові автомобілі для амбулаторій сімейної медицини – це вагомий внесок у розвиток медичної галузі нашого регіону. Нові автомобілі дозволять лікарям оперативно приїздити на виклик до пацієнта та створять комфортні умови для лікарів під час виїзду до пацієнтів додому. Таким чином, лікар зможе надавати необхідну медичну допомогу та робити планові медичні огляди набагато швидше, ніж це було раніше», - сказав голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Вілкул.
Дніпропетровщина - пілотний регіон у реалізації процесу модернізації охорони здоров’я, що проходить в рамках Програми реформ Президента України Віктора Януковича.
Згідно з цим планом, Дніпропетровська область є першим регіоном в Україні, де було проведено розмежування медичних закладів за рівнем надання медичної допомоги. Таким чином, відповідно до європейських стандартів, усі лікувальні заклади області поділяються на: первинні (амбулаторії загальної практики - сімейної медицини, фельдшерсько-акушерські пункти та медпункти, що є підрозділами центрів первинної медико-санітарної допомоги), вторинні (міські та районні лікарні) та третинні (високоспеціалізовані медичні заклади обласного значення).
Медичні заклади первинного рівня фінансуються з місцевих бюджетів, а вторинні, третинні та служба швидкої допомоги – з обласного. Це дозволило збільшити фінансування усіх медичних закладів Дніпропетровщини (2012 рік – 3 млрд 457 млн грн, що на 12,2% більше, ніж у 2011 році та на 20% більше, ніж у 2010 році).
У 2012 році у стаціонарних закладах вторинного рівня (міських та районних лікарнях) вдвічі збільшено фінансування на медикаменти та продукти харчування: на медикаменти - 91,7 млн грн (2011 рік - 43,4 млн грн), на продукти харчування – 51,7 млн грн (2011 рік – 24,1 млн грн).
У 2012 році збільшено фінансування на медикаменти на один виклик «швидкої» допомоги більше ніж у 8 разів - з 3 грн до 25 грн.
Окрім цього, у поточному році автопарк швидкої медичної допомоги Дніпропетровської області отримав 67 сучасних автомобілів швидкої допомоги марок «Пежо» та «Форд». Найближчим часом очікується поставка в область ще 22 «швидких».
Завдяки фінансуванню служби швидкої допомоги з обласного бюджету, вдалося досягти принципу екстериторіальності. Це означає що, тепер на виклик їде та бригада "швидкої", яка знаходиться ближче до пацієнта, а не та, яка безпосередньо відноситься до територіальної одиниці, звідки надійшов виклик (раніше, приміром, «швидка» з Дніпропетровська не могла виїхати на виклик у Петриківський район).
Окрім цього, в усіх відділеннях швидкої медичної допомоги встановлені архіватори мови, що записують звернення громадян в «швидку». 100% автомобілів «швидкої» обладнані GPS-навігацією, що дозволило на 20-30% скоротити витрати палива. Головна мета таких дій - забезпечити приїзд «швидкої» до пацієнта за 10 хвилин в містах та за 20 хвилин - в сільській місцевості.
На виконання Національного проекту «Своєчасна допомога», в області створюється єдина регіональна оперативно-диспетчерська служба швидкої медичної допомоги, яка дозволить передавати виклики бригадам «швидкої» без участі диспетчерів підстанцій та відділень швидкої допомоги, що значно скоротить час прийому та передачі викликів.
Пріоритетним напрямком на Дніпропетровщині є ​​охорона материнства і дитинства. Так, у 2012 році в рамках модернізації охорони здоров’я вдвічі збільшено фінансування на утримання педіатричних та акушерських ліжок. Крім того, на Дніпропетровщині створена та функціонує перша в Україні комплексна система надання перинатальної допомоги, яка включає в себе потужну мережу міжрайонних пологових центрів, а також два перинатальних центри - у Кривому Розі та Дніпропетровську. Крім того, Дніпропетровський обласний центр екстреної медицини та медицини катастроф оснащений спеціалізованими реанімобілями, що повністю ліквідувало поняття «нетранспортабельності» пацієнта і дозволяє в належних умовах перевозити новонароджених вагою від 500 грамів.
Міжрайонний перинатальний центр у Кривому Розі, розрахований на 3 тис пологів на рік, був відкритий у грудні 2011 року. У червні 2012 року в рамках Національного проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства та дитинства», ініційованого Президентом України Віктором Януковичем, прем`єр-міністр України Микола Азаров та губернатор Дніпропетровської області Олександр Вілкул відкрили Дніпропетровський обласний перинатальний центр, розрахований на 4 тис пологів на рік. За місяць свого існування перинатальний центр у Дніпропетровську вже визнаний експертами одним з найсучасніших в Україні.
Завдяки створенню комплексної системи надання перинатальної допомоги на Дніпропетровщині вдвічі збільшилась кількість здорових пологів без ускладнень, що становить 72% від загальної кількості.
На Дніпропетровщині в рамках модернізації охорони здоров’я приділяється особлива увага розвитку первинної ланки медицини (сімейна медицина), зокрема створенню комфортних умов перебування у медичному закладі для пацієнтів та належних умов праці для медичних працівників центрів первинної медико-санітарної допомоги. Для цього проводяться ремонти всіх амбулаторій загальної практики – сімейної медицини та фельдшерсько-акушерських пунктів області. У 2012 році на ці цілі було виділено 27 млн грн.
Усі 53 центри первинної медико-санітарної допомоги Дніпропетровської області оснащуються необхідним медичним обладнанням та технікою. У поточному році для амбулаторій загальної практики – сімейної медицини регіону було придбано 274 одиниці нового медичного обладнання на суму 4,2 млн грн, у тому числі 26 автомобілів.
У 2012 році Дніпропетровська область, як пілотний регіон із впровадження модернізації охорони здоров’я, додатково отримала 82 млн грн на придбання медичного обладнання та автомобілів для медичних закладів первинного рівня (амбулаторій, фельдшерсько-акушерських пунктів). Наразі придбано майже 5 тис одиниць сучасного медичного обладнання на суму 36 млн грн та закуплено 360 легкових автомобілів на суму 34,5 млн грн.
Повнопривідні «Ниви» призначені для сільської місцевості, «GEELY CK-2» - для міст.
Нові автомобілі направлені до 53 центрів первинної медико-санітарної допомоги Дніпропетровської області.
У 2012 році медичним працівникам центрів первинної медико-санітарної допомоги області підвищена заробітна плата з урахуванням обсягу виконаної роботи. Таким чином, заробітна плата лікаря первинної ланки з урахуванням виплати складає від 1815 грн до 6472 грн, а медсестри – від 1507 грн до 3079 грн.
Окрім цього, в усіх містах та районах Дніпропетровщини реалізуються програми "місцевих стимулів". Вони спрямовані на фінансову та соціальну підтримку лікарів первинної ланки (сімейних лікарів, терапевтів, педіатрів), а саме: забезпечення їх безкоштовним мобільним зв’язком, пільговим проїздом у громадському транспорті, грошовими надбавками до заробітної плати, службовим житлом тощо.