У Дніпродзержинську прийнято Комплексну програму сприяння розвитку підприємництва
25-10-2012
24 жовтня на черговій сесії Дніпродзержинська міська рада з метою створення на території міста належних умов для розвитку підприємництва, запровадження державної політики у сфері підтримки підприємництва, захисту законних прав та інтересів суб’єктів підприємницької діяльності у відносинах з іншими суб'єктами і органами влади затвердила Комплексну програму сприяння розвитку підприємництва.
Основні положення та заходи програми є комплексом конкретних дій, спрямованих на створення сприятливих економічних, правових, організаційних, матеріально-технічних, інформаційних, кадрових та соціальних умов для успішного розвитку малого підприємництва в місті, становлення його як одного з провідних секторів економіки, формування партнерських відносин між владою і бізнесом. Основними завданнями Комплексної програми є сприяння розвитку малого підприємництва, мінімізація адміністративних бар’єрів, формування сприятливих нормативно-правових умов для започаткування та ефективного впровадження підприємницької діяльності, підвищення рівня підприємницької активності серед молоді, розширення інформаційної забезпеченості підприємництва.
Заходами програми передбачається, зокрема, впровадження практики викладання у загальноосвітніх закладах міста курсу «Основи підприємництва» з метою розповсюдження знань з основ ведення підприємницької діяльності серед учнів 9–11-х класів загальноосвітніх шкіл, формування позитивного іміджу підприємництва та уявлень про правила його ведення для подальшого залучення молоді до самореалізації у сфері підприємництва; створення у місті «Першого міського бізнес-інкубатора».
Передбачається проведення заходів з розвитку системи локалізації, імпортозаміщення та субконтрактації з метою забезпечення підприємців замовленнями великих підприємств та виробництво продукції (робіт, послуг), у тому числі шляхом організації та участі у великих конгресно-виставкових заходах, конференціях постачальників. Загальноприйнята практика проведення зазначених заходів показує, що близько 10% учасників укладають угоди про наміри з великими підприємствами.
Передбачається впровадження заходів, спрямованих на охорону результатів інтелектуальної діяльності підприємців, заходів, спрямованих на сприяння підвищенню енергоефективності виробництв суб’єктів підприємницької діяльності з метою посилення їх ринкових позицій.
У Дніпродзержинську станом на вересень 2012 року функціонує 1653 малих підприємства.