У Дніпродзержинську оголошено попередні результати виборів до Верховної Ради України
31-10-2012
30 жовтня голова окружної виборчої комісії 30-го виборчого округу Олександр Кучер провів брифінг для представників місцевих ЗМІ, присвячений підсумкам виборів до Верховної Ради України. На час проведення брифінгу було оброблено протоколи всіх 84 виборчих дільниць округу, дані своєчасно направлено до Центральної виборчої комісії. Проте складання підсумкового протоколу ще тривало, тому результати голосування дніпродзержинців, які оголосив Олександр Кучер, вважаються попередніми, хоч вони досить точно відображають реальні результати волевиявлення городян.
28 жовтня у Дніпродзержинську з 165747 зареєстрованих виборців взяли участь у голосуванні 80487 осіб, тобто явка склала 48,05%.
В одномандатному виборчому окрузі (тобто серед кандидатів-мажоритарників) переконливу перемогу здобув представник Партії регіонів Костянтин Гузенко, його підтримали 25383 виборців, або 32,78%.
На другому місці – кандидат від Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» Гліб  Морохов – 11883 голоси «за», або 15,34%.
Депутат від компартії Сергій Храпов замикає трійку лідерів перегонів з результатом 8879 голосів, або 11,46%.
Самовисуванець Віталій Купрій отримав 8420 голоси, або 10,87%.
Представниця партії «УДАР» Олена Демішева здобула 8223 голоси, або 10,61%.
Решта десять мажоритарних кандидатів здобули значно меншу кількість голосів.
При голосуванні за партійними списками симпатії дніпродзержинців розподілились таким чином:
Партія регіонів – 23577 голосів «за», або 29,98%;
ВО «Батьківщина» – 16272, або 20,69%;
Комуністична партія України – 14947, або 19,01%;
партія «УДАР» – 12912, або 16,42%;
партія «Свобода» – 5285, або 6,72%;
партія Наталії Королевської «Україна – вперед!» – 1742, або 2,21%.
На думку Олександра Кучера, парламентські вибори у Дніпродзержинську пройшли на належному рівні. Всі 18 членів окружної комісії працювали злагоджено, конструктивно, практично з усіх питань вдавалось дійти консенсусу. Рівень роботи дільничних комісій значною мірою залежав від досвіду і компетентності їх керівників і членів, але в цілому вибори скрізь пройшли успішно. Від спостерігачів, яких на цих виборах було дуже багато, в тому числі від ОБСЄ, скарги і зауваження з приводу суттєвих порушень не надходили. Також не надходило сигналів і від правоохоронних органів щодо правопорушень під час голосування і виборчого процесу.
Проте окремі прикрі випадки траплялися. За словами О. Кучера, конфліктна ситуація виникла на 15-й виборчій дільниці з вини деяких суб’єктів виборчого процесу. В результаті двом членам дільничної комісії навіть знадобилась медична допомога. Виникла проблема і при прийомі голосів від дільничної комісії – пакети з документами не були належним чином запечатані. Після проведеної перевірки це порушення було оперативно усунуто.
В цілому ж парламентські вибори у місті пройшли спокійно і організовано. При цьому слід врахувати складність умов, в яких довелось працювати членам окружної і дільничних комісій: термін підготовки виборів згідно нового законодавства було скорочено з двох до трьох місяців; голосування відбувалось за двома списками; було впроваджено цілу низку технічних новацій. Насамперед – обладнання дільниць камерами відеоспостереження, впровадження нових комп’ютерних систем підрахунку голосів, контролю, звітності та ін.