Олександр Вілкул та Борис Колесніков провели нараду щодо реалізації на Дніпропетровщині проекту “Доступне житло”
27-11-2012
На житловому масиві «Лівобережний-3» у Дніпропетровську будівництво мікрорайону доступного житла продовжується – вже забито палі для зведення наступних двох п’ятиповерхових будинків. Про це повідомив губернатор Олександр Вілкул під час наради щодо ходу реалізації на Дніпропетровщині Соціальної ініціативи Президента України Віктора Януковича «Доступне житло». Нарада пройшла за участі Віце-прем'єр-міністра України - Міністра інфраструктури України Бориса Колеснікова.
Три роки тому під керівництвом Олександра Вілкула розпочато системний розвиток Дніпропетровської області в рамках Програми реформ Президента України Віктора Януковича. Спільно з провідними зарубіжними і вітчизняними експертами була розроблена Комплексна стратегія розвитку регіону, в рамках якої були визначені пріоритетні кластери розвитку регіональної економіки. Серед них і розвиток кластера будівництва.
«У рамках Соціальних ініціатив нашого Президента і розвитку кластеру будівництва на Дніпропетровщині першою в Україні розпочата пілотна реалізація проекту «Доступне житло». Зокрема, у Дніпропетровську на житловому масиві «Лівобережний-3» розпочато будівництво цілого мікрорайону доступного житла. Для цього обласною владою було безкоштовно надано ділянку землі. За рахунок обласного бюджету була розроблена проектно-кошторисна документація. Були підведені комунікації - газ, вода, каналізація, електромережі, телефонний зв'язок. За рахунок такого підходу було забезпечено суттєве зниження вартості одного квадратного метра житла, яка наразі складає 4800 грн. Це на 30-40% дешевше середньоринкової ціни в Дніпропетровську», - сказав Олександр ВІлкул.
4 жовтня 2012 Президент України Віктор Федорович Янукович відкрив перший будинок за проектом «Доступне житло» на житловому масиві «Лівобережний-3» у Дніпропетровську.
«На сьогодні будівництво на «Лівобережному-3» триває. Забиті палі під будівництво наступних двох будинків. Всього на цьому житловому масиві буде збудовано 16 п'ятиповерхових будинків на більш ніж 1 тис квартир. Буде проведено благоустрій території і забезпечена необхідна транспортна та соціальна інфраструктура», - сказав Олександр Вілкул.
Він підкреслив, що за аналогічним принципом земельні ділянки під будівництво доступного житла крім Дніпропетровська вже виділені у Кривому Розі, Новомосковську, Нікополі та Павлограді.
Борис Колесніков оглянув у Дніпропетровську будівельний майданчик на житловому масиві «Лівобережний-3», де зводиться мікрорайон доступного житла, та вже збудовано і введено в експлуатацію перший житловий будинок.
Віце-прем'єр-міністр України - Міністр інфраструктури України зазначив, що цей проект – високої якості, а заслуга обласної влади у тому, що реалізує його швидко та якісно. 
Загалом в Україні, за словами Бориса Колеснікова, у рамках програми «Доступне житло» у 2013 році планується побудувати 10 тис квартир, а до 2015 року - вийти мінімум на 100 тис квартир.
Дніпропетровська область має потужну будівельну індустрію, яка забезпечена висококваліфікованими кадрами. В області в будівельній галузі діє 510 підприємств, на яких працює понад 25,5 тис осіб.
За 10 місяців 2012 року підприємствами області виконано будівельних робіт на суму 3,7 млрд грн. Це на 11,3% більше, ніж за аналогічний період 2011 року. У тому числі введено в експлуатацію понад 177 тис квадратних метрів житла. Це майже в півтора рази більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Всього з 2010 року в області під керівництвом губернатора Олександра Вілкула введено в експлуатацію понад 630 тис квадратних метрів житла. Завдяки цьому працівники бюджетної сфери та пільгові категорії громадян з 2010 року безкоштовно отримали близько 700 квартир.
У рамках розвитку кластеру будівництва в Дніпропетровській області впроваджуються сучасні технології в навчання студентів будівельних спеціальностей. У цьому навчальному році будуть відкриті кафедри профільних вузів безпосередньо на провідних будівельних підприємствах регіону, на яких студенти будуть отримувати необхідний рівень навичок роботи на сучасному обладнанні й техніці та за новітніми будівельними технологіями. Аналогічний підхід вже впроваджується в професійно-технічній освіті для забезпечення ринку кваліфікованими кадрами будівельних спеціальностей.