Наукова експедиція Дніпродзержинського музею історії міста розшукала нові унікальні свідчення періоду голодомору у Кам'янському районі Придніпров’я
23-07-2008
 
Наукова експедиція Дніпродзержинського музею історії міста, яка працює над збором свідчень очевидців про голодомор 1932-1933 років у Кам'янському районі Придніпров’я (Кам'янське — назва Дніпродзержинська до 1936 року), у рамках підготовки музейного видання про період голодомору, розшукала нові унікальні матеріали. Про це повідомила директор Дніпродзержинського музею історії міста Наталія Буланова.
За інформацією Наталії Буланової, учасники наукової експедиції записали свідчення старожила, близькі родичі якого здійснювали розкуркулення мешканців Кам'янського району.
За словами Наталії Буланової, здобуті матеріли мають значимість у частині опису часів голодомору з боку його безпосередніх винуватців.
Загалом експедиція записала свідоцтва майже ста очевидців голодомору у Романковому, Карнаухівських хуторах, Миколаївці, Світологірську, Грушівці, Новоукраїнці (селищах, прилеглих до Дніпродзержинська).
 У Кам'янському районі жертвами голодомору визнано близько 1,5 тис. мешканців.