31-01-2013
Дніпропетровщина стала першим регіоном в Україні, якому присвячені слухання в Європейському Парламенті в Брюсселі. На запрошення членів депутатської групи GUE/NGL делегація Дніпропетровської області презентувала економічні та інвестиційні перспективи розвитку регіону. Зокрема на слуханнях розглядалися питання впровадження на Дніпропетровщині дороговартісних сучасних екологічних та енергозберігаючих програм, розвитку місцевого самоврядування та перепрофілюванню підприємств військово-промислового комплексу. У заході взяли участь Віце-прем`єр-міністр України Олександр Вілкул, голова Дніпропетровської облдержадміністрації Дмитро Колєсніков, голова Дніпропетровської обласної ради Євген Удод, заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Андрій Білоусов, президент Дніпропетровської торгово-промислової палати Віталій Жмуренко та керівники найбільших підприємств регіону.
Загальну презентацію Дніпропетровської області провів губернатор Дніпропетровщини Дмитро Колєсніков. Він презентував депутатам Європарламенту сучасні програми розвитку та модернізації основних галузей регіону: гірничодобувної та металургійної промисловості, машинобудівництва, у тому числі – ракетно-космічного, сільського господарства, системи освіти та охорони здоров`я, житлово-комунального господарства, екологічної безпеки тощо.
«Дніпропетровщина – регіон великих можливостей та всебічного розвитку, інвестиційні ворота України. Тут реалізуються тисячі проектів по всіх напрямках – від благоустрою територій, освіти, медицини до видобутку корисних копалин, металургійного виробництва, будівництва космічних ракет. Ми будуємо нову конкурентоспроможну економіку, створюємо ексклюзивні умови для залучення інвестицій та налагодження міцних партнерських відносин з іноземними колегами. І це викликає інтерес та довіру до нашого регіону депутатів головного законодавчого органу Євросоюзу», - сказав голова Дніпропетровської облдержадміністрації Дмитро Колєсніков.
Окремими пунктами на слуханнях розглядалися питання впровадження на Дніпропетровщині програм екологічної безпеки, енергоефективності та енергозбереження, конверсії підприємств військово-промислового комплексу та проектів розвитку місцевого самоврядування.
Щодо екологічної ситуації та впровадження в області сучасних дороговартісних проектів із захисту навколишнього середовища на слуханнях доповіли голова Дніпропетровської облдержадміністрації Дмитро Колєсніков та генеральний директор ПАТ «Центральний гірничо-збагачувальний комбінат» Павло Тимошенко.
Презентацію інноваційних проектів у розвитку міського самоврядування на Дніпропетровщині провів голова Дніпропетровської обласної ради Євген Удод.
З питань енергоефективності та енергозбереження виступили заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Андрій Білоусов та директор із забезпечення виробництва ПАТ «ДТЕК Дніпрообленерго» Віталій Долгополов.
Про досвід використання науково-технічних розробок військово-промислових підприємств в мирних цілях розповіли генеральний директор ДП «Виробниче об`єднання» «Південний машинобудівний завод ім. О.М. Макарова» Віктор Щеголь та генеральний директор ДП НВП «Павлоградський хімічний завод» Леонід Шиман.
На Дніпропетровщині реалізується комплексна програма з презентації інвестиційного потенціалу регіону. В рамках масштабного роуд-шоу Дніпропетровщина представила свій інвестиційний потенціал на провідних інвестиційних майданчиках світу.
Складовою частиною цієї програми стало проведення в Дніпропетровську міжнародного бізнес - форуму «Інвестиційна хвиля 2012» і першого, проведеного за межами країн ЄС, міжнародного міжрегіонального форуму співпраці в рамках «Східного партнерства ЄС».
У листопаді 2011 року Дніпропетровщина стала повноправним членом Асоціації Європейських регіонів - найбільшої незалежної мережі регіонів у Європі.
Довідка: GUE / NGL (Європейські об'єднані ліві / Ліво-зелені Півночі) - ліва політична група в Європарламенті, представники якої належать до різних комуністичних, левосоціалістичних екологічних та троцькістських партій Європи.
Конверсія військового виробництва - перепрофілювання підприємств, що випускають військову продукцію, на виробництво цивільної, мирної продукції, а також використання їх науково-технічних розробок в мирних цілях.