Світовий банк проведе семінари з розробки інвестиційних проектів для пілотних регіонів з модернізації охорони здоров`я
14-02-2013
Заступник голови Адміністрації Президента України Ірина Акімова провела селекторну нараду для керівників пілотних регіонів з модернізації системи охорони здоров`я. Під час наради старший економіст Світового банку, координатор проектів Паоло Карло Беллі повідомив про проведення семінарів для цих регіонів з розробки інвестиційних проектів щодо розвитку медичної галузі.
Світовий банк бере участь у процесі реформування української системи охорони здоров’я та робить значний внесок у розробку кількох напрямків реформ, а саме системи первинної допомоги, механізмів фінансування та реструктуризації госпітальної медичної допомоги.
Співпрацю з Урядом України Світовий банк розпочав у 1999 році у рамках підготовки проекту «Контроль за туберкульозом і ВІЛ/СНІД в Україні». Наразі Світовий банк допомагає Україні у реалізації медичної реформи. Зокрема, можлива фінансова підтримка з боку Світового банку у розвитку лікарень інтенсивного лікування.
«До цього часу Світовий банк через свою програму технічної допомоги підтримував Міністерство охорони здоров`я. Надалі ми готові вийти на більш великі масштаби роботи. Ми офіційно вже отримали пропозицію від Прем`єр-міністра України на започаткування нового проекту, що допоможе нам вийти з пропозиціями для збільшення об`ємів фінансування», - сказав економіст Світового банку, координатор проектів Паоло Карло Беллі.
За словами Карло Беллі наступний етап нового проекту – це запрошення представників усіх пілотних регіонів на семінар, який пройде наприкінці лютого для обговорення інвестиційних проектів. Самі ж проекти регіонів будуть відбиратися протягом року для того, щоб вже почати процес їх фінансування у 2014 році.
«Під час моніторингових візитів до пілотних регіонів представники Світового банку відзначили ту відданість, з якою працюють там люди, місцеві керівники, з якою відповідальністю вони до цього підходять і ту підтримку, яка надається з Адміністрації Президента. Але ми повинні зрозуміти, що тут питання не в тому, щоб прикрасити існуючу систему, а дійсно реформувати ту галузь, яка зараз існує» - наголосив Карло Беллі.
Також під час селекторної наради керівники пілотних областей з модернізації системи охорони здоров`я доповіли Ірині Акімовій про результати впровадження медичної у 2012 році.
         Про досягнення модернізації медичної галузі на Дніпропетровщині за дорученням губернатора Дмитра Колєснікова доповів заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Анатолій Крупський.
         Серед основних напрямків розвитку медицини у 2013 році Ірина Акімова виділила продовження створення мережі амбулаторій сімейної медицини, моніторинг використання фінансів, створення лікарень інтенсивної допомоги та лікарень відновного лікування тощо.
 
Довідково: Пілотнірегіони з модернізації охорони здоров`я: Вінницька, Дніпропетровська, Донецька області та місто Київ.