08-05-2013
Для виховання поваги до героїчного минулого свого народу та патріотизму серед молоді, 8 травня першим уроком в усіх школах та професійно-технічних навчальних закладах став Урок мужності, який має назву «Пам’ятає світ врятований».
«Урок присвячено увічненню безсмертного подвигу героїв-визволителів, вшануванню пам’яті видатних військових діячів, героїв-земляків. Під час уроку школярі переглянуть відеоматеріали про події Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років. В уроках візьмуть участь ветерани Великої Вітчизняної війни, учасники пошукових загонів з числа учнівської молоді, котрі вивчають невідомі сторінки історії часів Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років», - розповів керівник регіону Дмитро Колєсніков.
Традиційно у більшості закладів освіти єдиний Урок мужності проводиться у залі місцевого історичного чи краєзнавчого музею, шкільному музеї, музейній кімнаті, біля шкільного куточку бойової і трудової слави, місцевого меморіалу, пам’ятника, споруджених на честь героїв Великої Вітчизняної війни.
Під час уроку передбачено на конкретних прикладах розкривається історичне значення Перемоги над нацистською Німеччиною, причини героїзму і самовідданості визволителів, акцентується увага на звитяжній праці жінок і підлітків у цей період, працівників тилу та їх допомогу і вклад у визволення Вітчизни.
«Подвиг героїв-визволителів назавжди житиме в серцях багатьох поколінь з вшануванням та відчуттям великої вдячності за врятований світ. Урок мужності – один з найголовніших, тому що виховує в школярах патріотичні почуття, любов до рідної землі, сприяє формуванню особистості та громадянина країни», – зазначив Дмитро Колесніков.