Дмитро Колєсніков доручив створити адресну систему працевлаштування дітей-сиріт
30-05-2013
Розвиток промислового виробництва на Дніпропетровщині дозволяє створити можливості для працевлаштування жителів регіону та особливо молоді. Тільки за січень-березень в області створено понад 15,6 тис нових робочих місць. Про це повідомив голова облдержадміністрації Дмитро Колєсніков під час колегії з керівниками міст та районів. Також губернатор доручив створити адресну систему працевлаштування дітей-сиріт.
 «Дніпропетровщина – це не тільки регіон-лідер, це регіон можливостей. В області втілюється низка проектів, які спрямованні на покращення освіти та спрощення працевлаштування для молоді. Перед нами стоїть завдання, щоб кожний молодий спеціаліст мав можливість отримати гідну роботу», - підкреслив керівник регіону Дмитро Колєсніков.
Губернатор зазначив, що Президент України Віктор Янукович ставить завдання приділити особливу увагу працевлаштуванню дітей-сиріт. До 18 років діти-сироти знаходяться під соціальним наглядом, але потім виходять у доросле самостійне життя. І завдання обласної влади - допомогти цим молодим людям знайти роботу.
Голова облдержадміністрації Дмитро Колєсніков доручив створити програму супроводу кожної дитини-сироти за ланцюгом «школа – навчальний заклад – гарантоване перше робоче місце» на заздалегідь закріпленому підприємстві.
Також Дмитро Колєсніков підкреслив на важливості системи співпраці вищих навчальних закладів з профільними підприємствами. Така співпраця дозволяє наблизити знання студента до реальних потреб ринку праці, та одразу по закінченню навчання влаштуватися на профільне підприємство.
Зокрема, «Криворізький залізорудний комбінат» плідно співпрацює з Державним навчальним закладом «Національний технічний університет», гірничим, електромеханічним і автодорожнім технікумами та з професійно-технічними навчальними закладами міста: Криворізькими професійним гірничо-технологічним ліцеєм, професійним гірничо-електромеханічним ліцеєм, професійним гірничо-металургійним ліцеєм.
На базі «Криворізький залізорудний комбінат» активно впроваджується дуальна система підготовки, на підприємстві щорічно проходять виробничу практику більше тисячі студентів та учнів. З них більше 40% на оплачуваних робочих місцях. Частина з них (35-37%) після закінчення практики працевлаштуються на ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат».
На підприємстві проходять стажування педпрацівники та майстри виробничого навчання підлеглих вищих та професійно-технічних навчальних закладів.
Окрім цього, цікаві напрацювання Вільногірського гірничо-металургійного комбінату, де організовані численні конкурси для молоді. Створені умови для самореалізації та кар’єрного просування працівників.
«Влада дбає про те, щоб по закінченню вищого навчального закладу випускники були затребувані на ринку праці за своєю спеціальністю і отримували гідну плату за свою працю», - наголосив Дмитро Колєсніков.
Для цього на базі підприємств Дніпропетровщини відкриваються профільні кафедри вищих навчальних закладів. Такі кафедри вже успішно працюють у Придніпровській державній академії будівництва та архітектури й Аграрному університеті. Це дозволило студентам отримувати якісні практичні знання на сучасному європейському обладнанні. У Національному гірничому університеті при кафедрах будівництва, геомеханіки та підземної розробки родовищ створено профільні лабораторії, в яких проходять підготовку студенти відповідних спеціальностей.