18-07-2013
У Дніпродзержинську триває реконструкція приміщення колишнього дошкільного закладу під Заводський районний територіальний центр соціального обслуговування пенсіонерів. На його базі буде створено відділення соціальної реабілітації дітей-інвалідів. Щоденно 25 дітей зможуть отримувати тут фахову допомогу, харчування, навчатися соціально-побутовим навичкам. 18 липня губернатор Дмитро Колєсніков під час робочого візиту до міста ознайомився з рівнем виконання будівельних робіт. Керівник області поставив завдання завершити реконструкцію будівлі та ввести в експлуатацію відділення реабілітації вже цього року. Міський голова Дніпродзержинська Станіслав Сафронов доповів губернатору, що роботи ведуться згідно з графіком і будуть виконані вчасно.
Дмитро Колєсніков зазначив, що підтримка найбільш уразливих верств населення – пенсіонерів та інвалідів – є одним з першочергових завдань Президента України Віктора Януковича. Зокрема, це стосується охоплення піклуванням дітей, які мають проблеми зі здоров’ям.
«Раніше у батьків дітей-інвалідів було тільки два варіанти дій – звільнитися з роботи заради догляду за малюком, або віддати його в інтернат. У соціальних ініціативах нашого Президента «Діти – майбутнє України» запропоновано інший шлях вирішення проблеми, – наголосив губернатор. – Наразі у всіх регіонах країни створюються Центри денного перебування для дітей-інвалідів, де з ними працюють не тільки вихователі, а й реабілітологи. Протягом дня дитина знаходиться під кваліфікованим наглядом, а ввечері батьки забирають її додому. На Дніпропетровщині вже функціонує мережа закладів, де надають медико-соціальну допомогу дітям з обмеженими фізичними можливостями, і робота з її розширення продовжується.
У Дніпропетровській області 10 реабілітаційних центрів для дітей-інвалідів вже створені на базі закладів охорони здоров’я, 32 центри – на базі закладів освіти і науки та 5 відділень соціальної реабілітації дітей-інвалідів – при територіальних центрах Ленінського району Дніпропетровська, Дніпровського та Баглійського районів Дніпродзержинська, Новомосковська, Тернівки. У Саксаганському та Дзержинському районах Кривого Рогу у 2012 році створено комунальну установу «Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів».
Міський голова Дніпродзержинська Станіслав Сафронов висловив подяку обласній владі за підтримку і побажав, щоб таких центрів стало ще більше. «Перш за все ми повинні піклуватися про тих, хто особливо потребує нашої уваги і турботи. Діти-інваліди є однією з найбільш соціально вразливих категорій населення. Завдання місцевої влади – створити кожній дитині умови для соціалізації, забезпечувати всебічний розвиток цих дітей, бо підростаюче покоління – це майбутнє України», – наголосив Станіслав Сафронов.
Нове відділення, яке відкриється в Дніпродзержинську, щодня прийматиме 25 дітей-інвалідів. Тут вони отримуватимуть, харчування та фахову допомогу – займатимуться з логопедом, проходитимуть корекційно-відновлювальні заняття, навчатимуться соціально-побутовим навичкам тощо. Для 20 дітей щодня проводитимуться групові заняття з психологом та реабілітологом.
Відділення реабілітації займатиме 2 з 4-х двоповерхових блоків Заводського районного територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів. Тут розміщуватимуться їдальня, приймальне відділення з комплексом медичних та адміністративних приміщень, спальні кімнати на 3-4 людини, ігрова кімната, приміщення реабілітації.
Наразі ремонт блоків виконаний на 35%. Вже замінено опалення, електропостачання, каналізацію, частково – вікна, двері, виконано оздоблювальні роботи та ремонт покрівлі.
Для введення закладу в експлуатацію залишилося виконати монтаж пасажирського ліфта, завершити ремонт покрівлі, оздоблювальні роботи фасаду та приміщень, заміну вікон та дверей, а також провести благоустрій прилеглої території.
У вже відреконструйованих 2 блоках будівлі діють три відділення Заводського районного територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів, де працюють 116 людей. Це відділення соціальної допомоги вдома, працівники якого допомагають 802 пенсіонерам та інвалідам закуповувати продукти, медикаменти, сплачувати за споживчі комунальні послуги, допомагають у веденні домашнього господарства, вирішують питання підлеглих у різних установах та організаціях тощо.
Відділення соціально-побутової адаптації, яке організовує та проводить комплекс заходів соціально-психологічної, трудової реабілітації, занять з адаптації і відновлення втрачених вмінь та навичок рухової активності; організовує дозвілля тощо. Щоденно відділення відвідують 30 осіб.
Відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги опікується малозабезпеченими пенсіонерами та інвалідами району. Організовує для 25 осіб щоденне гаряче харчування за кошти бюджету району. Надає перукарські та швацькі послуги громадянам, а також залучає приватні структури та підприємців до благодійних акцій з метою надання натуральної допомоги громадянам. При відділенні діють пункт прокату засобів реабілітації та пункт прийому і розподілу речей, які були у вжитку. Послугами відділення користуються 511 осіб.