У Дніпродзержинську відбулося засідання міської комісії з питань ТЕБ та НС
13-08-2013
12 серпня у Дніпродзержинську під головуванням першого заступника міського голови, голови міської комісії з питань ТЕБ та НС Тетяни Губи відбулося позачергове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Участь у засіданні взяли заступник начальника Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області Олександр Шевченко, керівники ПАТ «ДніпроАзот», ПАТ «ДМКД», ПАТ «Євраз Баглійкокс», ПАТ «Євраз Дніпродзержинський коксохімічний завод».
Основним питанням, яке обговорювалося на засіданні комісії з питань ТЕБ та НС, було недопущення у Дніпродзержинську надзвичайних ситуацій із викидом небезпечних речовин.
У вступному слові Тетяна Губа зазначила, що приводом для позачергового засідання стала недавня аварія на підприємстві ПАТ «Концерн Стирол» у Горлівці, та наголосила на необхідності запобігання подібним надзвичайним ситуаціям і злагодженої взаємодії рятувальних служб підприємств із міськими службами цивільного захисту населення.
Члени комісії заслухали доповідь голови правління ПАТ «ДніпроАзот» Олександра Дубініна. Специфіка виробництва на цьому підприємстві є найближчою до специфіки ПАТ «Концерн Стирол».
«Трагічний випадок у Горлівці нагадав усім, що безпеці на хімічному виробництві треба приділяти найбільшу увагу», – наголосив Олександр Дубінін. Він повідомив, що «ДніпроАзот» є підприємством першої категорії небезпеки. До основних шкідливих факторів на підприємстві належать аміак, хлор, соляна та сірчана кислоти, карбамід тощо. Підприємство має ряд дозволів на роботи зі небезпечними речовинами, є відповідні свідоцтва державної реєстрації, розроблено план ліквідації можливих аварій, затверджено графік проведення навчально-тренувальних занять та навчальних тривог. Діє система оповіщення персоналу та мешканців міста у разі надзвичайної ситуації. Основними напрямами екологічної політики підприємства є найбільш ефективне використання природних ресурсів, діагностика та модернізація обладнання, моніторинг стану атмосферного повітря та стоків до водного басейну, робота з персоналом, регулярне інформування громадськості. До 2016 року на підприємстві буде модернізовано систему водопідготовки, що дозволить значно зменшити викиди у річку Дніпро.
Технічний директор ПАТ «ДніпроАзот» Олег Гупало повідомив, що все обладнання підвищеної небезпеки проходить своєчасне технічне діагностування та поточний капітальний ремонт. На підприємстві існує воєнізований газорятувальний загін, всі працівники забезпечені засобами захисту. Регулярно проводяться навчання різних рівнів, обладнано ряд сховищ.
Як повідомила Тетяна Губа, на наступних засіданнях комісії буде заслухано доповіді керівників ПАТ «ДМКД», ПАТ «Євраз Баглійкокс» та ПАТ «Євраз Дніпродзержинський коксохімічний завод» із питань екології та безпеки.
Заступник начальника Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області Олександр Шевченко запропонував провести у місті навчання з відпрацюванням евакуації населення та організувати освітню роботу в навчальних закладах міста стосовно дій у разі надзвичайної ситуації.
Також на засіданні було обговорено проблему різкого неприємного запаху в місті протягом останніх днів, який викликав численні скарги городян. Джерелом запаху був курячий послід із Орільської птахофабрики. Це підприємство знаходиться на території Петриківського району, а отже, за територіальною ознакою не підпорядковується нашій місцевій владі. Проте Дніпродзержинська міська рада вже направила відповідні звернення до Дніпропетровської обласної державної адміністрації, Головного управління державної служби із надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області, а також до Царичанської санітарно-епідеміологічної служби.
Підбиваючи підсумки засідання, голова міської комісії з  питань ТЕБ та НС Тетяна Губа наголосила на необхідності злагоджених дій міської влади та промислових підприємств міста щодо запобігання надзвичайним ситуаціям у Дніпродзержинську та ефективних дій у разі їх виникнення.