Дмитро Колєсніков: «Реалізація президентського курсу реформ допомогла Україні встояти під тиском світової економічної кризи»
05-09-2013
Завдяки реалізації курсу реформ Президента України Віктора Януковича Україні вдалося встояти під тиском світової кризи. Позитивні тенденції в економіці країни на Дніпропетровщини проявляються в зростанні ключових показників по окремих секторах та економіці в цілому. В «точках зростання» регіон розвивається випереджаючими темпами. Про це заявив голова обласної державної адміністрації Дмитро Колєсніков, коментуючи інтерв’ю Президента України журналістам центральних телеканалів. В цьому інтерв’ю, яке відбулося 30 серпня, глава держави оприлюднив свою позицію по широкому колу питань, зокрема, європейській інтеграції, соціально-економічному розвитку країни, внутрішньополітичній ситуації та зовнішній політиці.
«Сьогодні можна з упевненістю сказати, що світова економічна криза не зупинила економічний та соціальний розвиток України, - підкреслив губернатор. – В умовах погіршення кон’юнктури на світових фінансових та товарних ринках країні вдалося зберегти макроекономічну стабільність, забезпечити прогнозований курс національної валюти, зберегти існуючи робочі місця та створювати нові, підвищити рівень середньої заробітної плати, реалізовувати соціальні ініціативи та програми розвитку».
Керівник регіону нагадав, що під час інтерв’ю глава держави навів цифри, які свідчать про розвиток економіки України. Зокрема, скорочення ВВП України у першому півріччі складає всього лише 1%, і це один з найкращих показників в Європі. Разом з тим, зовнішній борг України знизився на 10%, заощадження громадян зросли на 25%, приріст реальної заробітної плати в середньому по країні склав 9,6%.
«Досягнення таких результатів було б неможливим без послідовної реалізації президентського курсу реформ та комплексу програм Президента України в економічній сфері. А саме – реалізації стратегії імпортзаміщення, податковій реформі, дерегуляції підприємництва, підтримки агропромислового комплексу, який став «точкою зростання» економіки країни. І це по-особливому відчутно на прикладі Дніпропетровщини. Адже в нашому регіоні виробництво традиційно орієнтоване на експорт. Тому будь-яке погіршення кон’юнктури на світових ринках має негативний вплив на економічний розвиток. Попри це, нам вдалося не тільки втримати ситуацію у промисловій сфері, але й досягти відчутних позитивних результатів як в цілому по регіону, так і в окремих секторах».
На думку Дмитра Колєснікова, особливе значення для регіону має реалізація стратегії імпортзаміщення, що сприяла пожвавленню розвитку промислового виробництва, та системна дерегуляція підприємництва, яка стала потужним стимулом для розвитку малого та середнього бізнесу, поліпшення інвестиційного клімату. Керівник регіону нагадав, що протягом останніх трьох років кількість зборів та податків скоротилася майже вполовину – з 44 до 23, а кількість документів дозвільного характеру – у 8 разів: з 1200 видів до 141.
«Реалізуючи стратегію Президента в економічній сфері, наш регіон став на шлях впровадження інноваційних рішень, зокрема – у питаннях взаємовідносин влади і бізнесу. Ми створили регіональне інвестиційне агентство, яке супроводжує інвестпроекти на всіх стадіях. Ми створили систему електронних сервісів для бізнесу, яка дозволяє отримувати дозволи та реєструвати підприємства через інтернет або пошту. В кожному районі та місті області створені координаційні ради з питань розвитку підприємництва. Все це дозволяє поліпшувати інвестиційний клімат в регіоні і відбивається на базових економічних результатах. По цілому ряду показників регіон розвивається випереджаючими темпами», - наголосив Дмитро Колєсніков.
Керівник регіону нагадав про те, що індекс виробництва промислової продукції на Дніпропетровщині випереджає середньоукраїнський на 3,1%. Обсяг реалізованої продукції в грошовому еквіваленті у порівнянні з відповідним періодом минулого року зріс на 16,6%. В «точці зростання» - агропромисловому комплексі – зростання обсягів виробництва склало 23,3%, у той час як в середньому по Україні - 15,1%. Тільки за перше півріччя в області було створено 28,7 тисяч нових робочих місць, що на 62% більше, ніж за відповідний період минулого року. Обсяг експорту товарів з області з початку року склав 5 млрд.дол.США, що на 2,6 млрд.дол. перевищує обсяг імпорту. Середньомісячна зарплата в регіоні за перше півріччя зросла на 7,4% порівняно з першим півріччям минулого року і склала 3 275 грн. В червні цей показник досяг 3 408 грн. Станом на перше півріччя 2013 року обсяг прямих іноземних інвестицій становив 8,8 млрд.доларів, що є найкращим показником в Україні. Обсяг роздрібної торгівлі за січень-червень 2013 року склав 30,5 млрд.грн.
«Наявні результати соціально-економічного розвитку свідчать про те, що Україна обрала вірну стратегію дій в умовах світової економічної кризи. А Дніпропетровщина залишається одним з лідером розвитку, попри несприятливі умови зовнішньої кон’юнктури», - наголосив керівник регіону.