У Дніпродзержинську пройшла урочиста зустріч із колишніми в’язнями нацизму
19-09-2013

У рамках відзначення 25-річчя організаційного об’єднання громадського руху в’язнів нацизму, в музеї історії міста Дніпродзержинська пройшла урочиста зустріч із членами міського відділення Української спілки в’язнів – жертв нацизму. У заході взяли участь представники міської влади, науковці музею, представники ветеранських організацій, учні шкіл міста.
Колишні в’язні нацизму отримали вітання міського голови Станіслава Сафронова з нагоди ювілею організації. «Вже чверть століття громадський рух жертв нацизму об’єднує тих, хто пройшов крізь пекло гітлерівських таборів, зберігає пам’ять про всіх безвинно загиблих у фашистській неволі. Більшості з нас важко собі уявити страждання, пов’язані з усвідомленням того, що стільком людям судилося померти через їх віру, культуру або расу. Але це – сувора правда. Ви, свідки тих жахливих подій, і сьогодні можете повідати нам про нелюдські страждання, які довелося пережити», – йдеться у вітальному листі міського голови.
«У ці дні ми зі скорботою згадуємо жертв нацизму, які загинули в таборах. Пам’ять про них назавжди залишиться у наших серцях. Низький уклін всім, хто пройшов тяжкий шлях через концтабори, проте не втратив сили духу, хто навіть за колючим дротом не припиняв боротьби проти фашизму та переміг у поєдинку зі смертю. Всі ви – гідний взірець мужності для наступних поколінь», – наголосив Станіслав Сафронов. Міський голова побажав ветеранам міцного здоров’я, добра, мирного неба над головою та ще довгих років життя.
Міська влада продовжує роботу щодо всебічної підтримки ветеранських організацій міста, зокрема, забезпечується постійна фінансова підтримка для здійснення статутної діяльності міською організацією ветеранів України.
Із нагоди 25-річчя організаційного об’єднання громадського руху в’язнів нацизму в Дніпродзержинську проходить низка заходів. Серед них – проведення поминальних панахид у церквах міста за загиблими в фашистських концентраційних таборах, гетто та інших місцях примусового утримання в роки Великої Вітчизняної війни, тематичні вечори у районних територіальних центрах соціального обслуговування, виставки з патріотичного напряму в бібліотеках навчально-виховних закладів міста. Для учнів загальноосвітніх закладів організовуються екскурсії до музею історії міста, музеїв бойової слави в закладах освіти, проводяться акції з надання волонтерської допомоги колишнім в’язням фашистських концтаборів.