Заступник міського голови Юрій Бєлобородов провів брифінг щодо нової Соборної площі
23-09-2013
За дорученням Дніпродзержинського міського голови Станіслава Сафронова його заступник, начальник управління містобудування та архітектури міської ради головний архітектор міста Юрій Бєлобородов провів брифінг щодо новозбудованої Соборної площі.
Заступник міського голови привітав усіх із відкриттям такого соціально значимого об’єкта, як єпархіальна площа. «Перший камінь було закладено 15 січня, отже, всі роботи тривали рівно вісім місяців. Це дуже короткий термін, але зроблено було багато», – наголосив Юрій Бєлобородов. Він нагадав, що ініціатива створення духовно-культурного центру в складі будівлі міського театру та споруд єпархії належить Віце-прем’єр-міністру України Олександру Вілкулу, єпископу Дніпродзержинському і Царичанському Володимиру та міському голові Станіславу Сафронову. Цей задум виник після заснування Дніпродзержинської єпархії в 2010 році.
Створення комплексу включає п’ять етапів, перші два з яких – відкриття єпархіального управління та будівництво Соборної площі – вже пройдено. Третім етапом стане спорудження адміністративної будівлі у складі малого храму – хрестильні, трапезної та актового залу. Четвертий етап включатиме реставрацію Свято-Миколаївського кафедрального собору. П’ятий етап – створення Духовного центру, до складу якого увійде недільна школа та відділи єпархії по роботі з дітьми та молоддю. Усі роботи планується завершити в 2015 році.
Замовником будівництва Соборної площі з архітектурно-скульптурною композицією «Голгофа» є Дніпродзержинська єпархія, підрядником – приватне акціонерне товариство «Металургпромжитлобуд». Усі кошти надходили від меценатів та спонсорів. Особливу подяку Юрій Бєлобородов висловив мешканцям міста, які підтримували це будівництво, скульптору Гарніку Хачатряну, який два роки працював над скульптурою Христа Спасителя, художникам Олександру Чегорці та Сергію Лаушкіну, що виконали розпис стіни театру, зверненої до собору. Головний архітектор міста подякував і субпідрядникам, які брали участь у створенні площі. «Такого значного об’єкта в місті вже давно не будувалося», – зазначив Юрій Бєлобородов. Нова площа об’єднала Свято-Миколаївський Собор (пам’ятку архітектури національного значення) та будівлю академічного музично-драматичного театру ім. Лесі Українки (пам’ятку архітектури місцевого значення). Дніпродзержинськ отримав достойне місце для проведення заходів як духовного, так і світського характеру.
«Архітектурно-скульптурна композиція «Голгофа» є однією з наймонументальніших в Європі. З бюджету на її будівництво не було витрачено жодної копійки. Нам надавали допомогу основні містоутворюючі підприємства, зокрема, ПАТ «ДМКД», ПАТ «ДніпроАзот». Допомагали підприємці міста. Надходили пожертви від звичайних городян», – повідомив Юрій Бєлобородов.
Проте місто не залишається осторонь упорядкування прилеглої території. На наступний рік до бюджету закладено 12 мільйонів гривень на благоустрій усієї території навколо театру. Цей проект вже пройшов експертизу.
Журналісти поставили запитання: чи не звертались до міської влади з пропозицією будівництва подібних масштабних комплексів інші конфесії Дніпродзержинська? Заступник міського голови повідомив, що 2013 рік було оголошено роком церковно-державного партнерства. Так, від римо-католицької громади міста надійшла пропозиція увічнити пам’ять знаменитого директора металургійного заводу, видатного підприємця і мецената Ігнатія Ясюковича. Це планується зробити наступного року, до 125-річчя Дніпровського металургійного комбінату.
На завершення зустрічі журналісти звернулися до Юрія Бєлобородова з наболілим питанням щодо стихійно встановлюваних торгових споруд. Головний архітектор зазначив, що ця проблема характерна не лише для нашого міста. У Дніпродзержинську діє близько 600 легальних споруд для торгівельної діяльності та більше ста тимчасових споруд, встановлених самовільно. Ці кіоски ставляться, як правило, вночі, і демонтувати їх можна лише за рішенням суду, що становить неабияку проблему.