Дніпропетровщина посіла перше місце у сфері економічного розвитку за результатами Всеукраїнського рейтингу регіонів за І півріччя 2013 року
24-09-2013
Міністерством економіки України за завданням Кабінету Міністрів України підбито підсумки результатів діяльності регіонів України. Оцінка результатів діяльності регіонів проводиться для підвищення ефективності виконання пріоритетних завдань, визначених Програмою економічних реформ Президента України Віктора Федоровича Януковича «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава». Згідно з цією оцінкою Дніпропетровщина посіла І місце у сфері економічного розвитку за І півріччя 2013 року.
«Дніпропетровщина системно працює над підвищенням якості промислової продукції, розвитком промислових підприємств та агроформувань. В регіоні проводиться модернізація металургійних та сільськогосподарських виробництв. І такий підхід вже дає свої результати. Підтвердженням цьому є висока оцінка досягнень Дніпропетровщини на всеукраїнському рівні», - прокоментував досягнення Дніпропетровщини керівник регіону Дмитро Колєсніков.
Зокрема, Дніпропетровщина демонструє високі показники з обсягів реалізованої промислової продукції, у розрахунку на одиницю населення цей показник становить 31,2 тис грн. Це кращий результат в Україні. В трійку лідерів регіон увійшов і за обсягами виробництва сільськогосподарської продукції. У розрахунку на одиницю населення цей показник становить 6,6 тис грн.
Нагадаємо, що Дніпропетровщина вперше за останні 20 років вийшла на перше місце в Україні за обсягом реалізації промислової продукції. За 7 місяців 2013 року в регіоні реалізовано промислової продукції на суму 119,8 млрд грн. Це становить 18,8% до всієї реалізованої промислової продукції в Україні.
Зокрема, рейтинг у сфері економічного розвитку складається з 6 показників. Зокрема, Індекс промислової продукції, Обсяг реалізованої промислової продукції у розрахунку на одиницю населення, Індекс обсягу сільськогосподарського виробництва, Обсяг виробництва сільськогосподарської продукції на 100 гектарів сільськогосподарських угідь, Обсяг виробництва продукції сільського господарства у розрахунку на одиницю сільського населення (у постійних цінах), Індекс продукції будівництва, Рівень оплати за спожиту електроенергію, Рівень оплати за спожитий природний газ, Темп зростання (зменшення) обсягу експорту товарів, Коефіцієнт покриття експортом імпорту.
Оцінка проводиться щокварталу на підставі наявних даних офіційної статистики, інформації, поданої міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, НАК «Нафтогаз України», Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими держадміністраціями за відповідною Методикоюцінка проводиться у два етапи. Перший - проведення аналізу динаміки показників оцінки за відповідними напрямами в кожному регіоні без застосування міжрегіонального порівняння. Другий - проведення рейтингової оцінки (ранжування) регіонів за кожним напрямом та розрахунку загальної рейтингової оцінки в цілому за всіма напрямами.. Згідно з методикою о
На першому етапі оцінка проводиться в розрізі кожного регіону за кожним напрямом шляхом порівняння досягнутого рівня показника оцінки та його динаміки за кілька років, що передують звітному періоду. За результатами аналізу визначаються основні тенденції зміни значень показників оцінки за кожним напрямом та причини, що її зумовили.
На другому етапі проводиться рейтингова оцінка шляхом порівняння відхилення значень показників за кожним конкретним регіоном від їх найкращих значень за регіонами за відповідний (звітний) період та відповідне ранжування регіонів від 1-го (найкраще значення показника) до 27-го (найгірше значення показника) місця. Рейтингова оцінка проводиться на основі підрахунку відносних відхилень показників кожного регіону від максимальних та мінімальних значень таких показників інших регіонів за формулою.