Президент України відзначив державними нагородами ветеранів Дніпропетровщини, які брали участь у форсуванні Дніпра
29-10-2013
За мужність і героїзм, проявлені в роки Великої Вітчизняної війни, активну життєву позицію, вагомий особистий внесок у героїко-патріотичне виховання молоді та з нагоди 70-річчя форсування річки Дніпро Президент України Віктор Янукович відзначив державними нагородами 7 ветеранів Дніпропетровщини. Вручення нагород відбулося перед реконструкцією історичних подій форсування Дніпра. Також в урочистостях взяли участь Віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул, губернатор Дніпропетровщини Дмитро Колєсніков, голова обласної ради Євген Удод, Дніпропетровський міський голова Іван Куліченко, ветерани та жителі Дніпропетровщини.
«Сьогодні ми віддаємо честь Вам, дорогі ветерани, і низько схиляємо голови перед світлою пам'яттю мільйонів загиблих солдатів і мирних жителів, які віддали своє життя заради миру майбутніх поколінь. Переконаний, що нащадки ніколи не забудуть цей великий подвиг», - зазначив Президент України.
Орденом Богдана Хмельницького ІІ ступеня нагороджено Пеню Івана Стефановича, учасника бойових дій Великої Вітчизняної війни.
Орденом «За мужність» ІІ ступеня нагороджено Литвина Михайла Івановича, учасника бойових дій Великої Вітчизняної війни та Гармаш Наталію Івовну, інваліда Великої Вітчизняної війни ІІ групи.
Орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня нагороджено Черечечу Павла Івановича, учасника бойових дій Великої Вітчизняної війни, Лящевського Григорія Никифоровича, інваліда Великої Вітчизняної війни І групи та Росліка Антона Миколайовича, інваліда Великої Вітчизняної війни ІІ групи.
Орденом «За заслуги» ІІІ ступеня нагороджено Крускаля Маркуса Семеновича, учасника бойових дій Великої Вітчизняної війни, члена ради Дзержинської районної організації ветеранів міста Кривого Рогу.
Ветерани подякували Віктору Януковичу та розповіли про події 1943 року.
«Найважче було в форсуванні Дніпра було захватити шматочок землі на правому березі. Після того, як захопили цю ділянку, ми трохи окопалися та почали відстоювати землю. Але найголовніше, що ми вистояли ці три дні. Це були страшні бої, ми хотіли розширюватися, а німці хотіли нас потопити», - пригадує форсування Дніпра Іван Пеня.
Григорій Лящевський, пригадуючи форсування Дніпра, розповідає: «Ми були молодими хлопцями 1925 та 1926 років народження, нас навчали стрільбі зі зброї, діям на переправі. Форсувати Дніпро було важко, бо течія була швидка і нас відносило метрів на триста. Було важко, але ми переправлялися та висаджувалися на берег. Ми присяглися, що звільнимо Дніпропетровськ, і ми його звільнили».