15-11-2013
«Дніпродзержинськ – місто з надзвичайно великим промисловим навантаженням та складною екологічною ситуацією, – наголошує міський голова Станіслав Сафронов. – Захист довкілля, впровадження і розвиток екологічно чистого виробництва мають для нашого міста першочергове значення».
Управління промисловості та екології міської ради постійно здійснює контроль за виконанням природоохоронних заходів промисловими підприємствами міста. Так за інформацією, наданою підприємствами-забруднювачами за 9 місяців 2013 року: Дніпровський меткомбінат імені Дзержинського виконуєзаходи із досягнення гранично допустимих викидів у сортопрокатному цеху (стан «350»), освоєно коштів у сумі 100689,9 тисяч гривень. Виконується оснащення оновленого сортопрокатного цеху водооборотним циклом, ведуться поставки обладнання. Проводиться очищення ставка-освітлювача від шламу: освоєно коштів у сумі 936,569 тисяч гривень. Проводиться впровадження системи екологічного моніторингу, закуплено обладнання, виконується монтаж і наладка – освоєно 390,904 тисяч гривень.
ПАТ «Євраз Баглійкокс» продовжує роботи з реконструкції хімводопідготовки теплоелектроцентралі, освоєно коштів на 4877,662 тисяч гривень при загальній кошторисній вартості 85971,12 тисяч гривень. Виконується монтаж металоконструкцій технологічного обладнання , а саме 21 фільтр І та ІІ ступеню для водопідготовки. У ПАТ «Євраз Дніпродзержинський коксохімічний завод» продовжується впровадження заходу «Будівництво цеху очистки коксового газу від сірководню»: протягом 2013 року освоєно 7754,67 тисяч гривень. Всього з початку будівництва освоєно 58641,86 тисяч гривень. У ПАТ «ДніпроАзот» у стадії виконання такі природоохоронні заходи: переобладнання вузлу наливу соляної кислоти під самовивіз – освоєно коштів у сумі 873 тисячі гривень; заміна технологічної схеми хімводопідготовки у цеху синтезу аміаку №1-Б та ТЕЦ: освоєно коштів у сумі 704 тисячі гривень; будівництво піддонів навколо сховищ каустику, електроплугів, розсолу та під естакадою зливу залізничних цистерн у цеху соди каустичної: освоєно коштів у сумі 208 тисяч гривень. Найважливіше значення для міста мають заходи, що виконуються у ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат ім. Дзержинського». Для зниження викидів агловиробництва підприємством у 2012 році проведено реконструкцію тракту очищення викидів агломераційного виробництва з оптимізацією експлуатаційних параметрів основного технологічного обладнання. Цей захід забезпечить зниження викидів забруднюючих речовин на 15 тисяч тонн. У ПАТ «ДніпроАзот» завершено роботи з рекультивації накопичувача сухих відходів, відновлено 2,4 га землі. Виконано в повному обсязі природоохоронний захід з відновлення пропускної здатності головної труби пластового дренажу цеху «Карбамід-1» та розроблення проектної документації, що дозволить зменшити кількість забруднюючих речовин (сульфати – 20 т/рік, хлор – 14 т/рік, нітрати – 3,8 т/рік).
Слід зазначити, що останнім часом підприємствами міста активізується робота по упровадженню автоматизованих систем моніторингу довкілля. Публічними акціонерними товариствами «Євраз Баглійкокс», «ДМКД», «Євраз Дніпродзержинський коксохімічний завод», комунально-виробничим підприємством Дніпродзержинської міської ради «Міськводоканал» розроблено та погоджено технічні завдання та проект системи автоматизованого моніторингу.
«Поліпшення екологічного стану Дніпродзержинська потребує постійної та пильної уваги з боку міської влади», – впевнений Станіслав Сафронов. Тому робота з підприємствами щодо виконання ними природоохоронних заходів знаходиться на особистому контролі міського голови.