У Дніпродзержинську відбувся траурний мітинг пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років
25-11-2013
«У ці дні вся країна на чолі з Президентом України Віктором Януковичем вшановує пам’ять мільйонів жертв Голодомору 1932–1933 років. Це був страшний злочин проти людства, який мав на меті цілковите знищення селянства як соціального класу. Практично кожна селянська сім’я зазнала людських втрат. Вшанування пам’яті померлих від голоду – наш святий обов’язок, історична відповідальність перед тими, хто безвинно загинув жахливою смертю в жорстокі тридцяті роки», – наголошує Дніпродзержинський міський голова Станіслав Сафронов.
23 листопада в Дніпродзержинську біля пам’ятного знака жертвам Голодомору відбувся траурний мітинг та церемонія покладання квітів з нагоди 80-х роковин Голодомору 1932–1933 років в Україні.
На початку 30-х років до складу Кам’янського району (з 1936 року Кам’янське – Дніпродзержинськ) входило 15 сільрад, в тому числі Аульська, Ганно-Зачатівська, Криничанська, Романківська, Семенівська, Тритузнянська та інші. Жертвами Голодомору в районі стали близько 1,5 тисячі осіб.
Директор музею історії міста Наталія Буланова нагадала учасникам мітингу про подробиці тих страшних подій. До промислового Кам’янського під час голоду стікалися мешканці довколишніх сіл із надією врятуватись і вижити. Багато їх померло тут, у місті.
«Голодомор тридцятих років був злочином тоталітарного режиму. Села були відрізані від продовольства, а їх жителі – приречені на смерть», – зазначила директор музею.
На мітингу було зачитано мартиролог померлих від голоду 1932–1933 років на території сучасного міста. Священики Української православної церкви відслужили панахиду за всіма безневинно загиблими. Керівництво міста та районів, представники політичних партій та громадських організацій, мешканці міста поклали квіти до пам’ятника жертвам голодомору. Хвилиною мовчання сотні дніпродзержинців вшанували пам’ять про загиблих.
«Ми розійдемось, але кожен із нас понесе з собою частинку історичної пам'яті, – наголосила Наталія Буланова. – Нехай спомин про трагічні сторінки минулого ніколи не згасне у наших душах».

По завершенні мітингу його учасники відвідали історико-документальну виставку «Голодомор: Кам’янський вимір трагедії» у музеї історії міста.