ТОП-10 найвизначніших подій 2013 року: розвиток культури Дніпропетровщини
23-12-2013
Дніпропетровщина збагачує тисячолітні культурні надбання українського народу. Низка проектів та програм, які успішно реалізуються в регіоні, стали можливими завдяки злагодженій роботі команди однодумців, підтримці Президента України Віктора Януковича, Уряду, спільним діям облдержадміністрації та обласної ради. Гордістю року стали та увійшли в історію визнання Петриківки нематеріальною спадщиною людства, реконструкція битви за Дніпро, Парк ракет, нові присоборні площі та багато іншого. Це те, що заклало основу подальшого розвитку культури Дніпропетровщини та України.
«Ми зберігаємо та збагачуємо ті вагомі культурні надбання та традиції, які залишилися нам від нащадків. Дніпропетровщині є чим пишатися, тисячолітній досвід українського народу залишив нам величезний спадок. І важливо, що сьогодні, об’єднавши зусилля всіх рівнів та гілок влади, митців та жителів регіону, ми разом працюємо над примноженням унікальної культурної спадщини українського народу», - зазначив губернатор Дмитро Колєсніков.
Знаковими для розвитку культури Дніпропетровщини та України стали:
На Дніпропетровщині пройшла наймасштабніша в історії України реконструкції історичних подій Битви за Дніпро  
У проведенні реконструкції форсування річки Дніпро та військовому параді з нагоди святкування 70-ї річниці визволення Дніпропетровська від фашистських загарбників взяли участь понад 1,7 тис реконструкторів з 26 клубів із України, Росії та Білорусії. Зокрема, це «Червона зірка» (Київ), «Східний вал» (Дніпропетровськ), Таганрозький військово-історичний музей (Таганрог), Бєлгородська регіональна громадська організація «Історико-патріотичне об’єднання «Пошук». Понад 170 одиниць техніки було задіяно під час реконструкції історичних подій. Переглянули реконструкцію Президент України Віктор Янукович, ветерани – учасники Битви за Дніпро та більше 23 тисяч жителів Дніпропетровщини.
Петриківський розпис включено до репрезентативного списоку нематеріальної спадщини людства ЮНЕСКО
Рішення було прийнято під час 8-ї сесії Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, яке відбувається у м. Баку (Республіка Азербайджан). Петриківський розпис – це візитна картка Дніпропетровщини та всієї України. В селищі Петриківка створено найбільший у світі 120-метровий Петриківський орнаментальний розпис ручної роботи, який увійшов до Національного реєстру рекордів України та Книги рекордів України.
Парк ракет став символом космічної міці Дніпропетровщини
Виставковий зал музейного комплексу буде працювати у форматі шоу-рум і постійно наповнюватиметься тематичними експозиціями. Тут проходитимуть різноманітні виставки - від презентації інноваційних технологій світових брендів до виїзних експозицій провідних музеїв. На даний момент у музеї ведуться роботи з розробки нової експозиції. Нова виставка буде представляти можливості та досягнення української науки і техніки. На відкритому майданчику перед музейним комплексом представлена експозиція з трьох ракет, яка символізує перехід від військового часу до мирного освоєння космосу. Це одна з перших радянських балістичних ракет 8К11, виробництво яких було освоєно на початку 50-х років, перша ракета з мобільним стартом розробки КБ «Південне» - 8К99 і «Циклон- 3». Всі три ракети раніше були в закритому доступі, і побачити їх можна було, тільки отримавши спеціальний дозвіл. Всі зразки відновлювалися на заводі «Південмаш».
Відкрита Соборна площа з архітектурно-скульптурною композицією “Голгофа”, що стала складовою духовно-просвітницького комплексу
Присоборна площа Свято-Миколаївського кафедрального собору – це важлива складова Духовно-просвітницького комплексу у Дніпродзержинську. Архітектурна композиція «Голгофа» складається зі скульптури Христа Спасителя, яка разом із постаментом заввишки 12 м.
Реставрація унікального шедевру української архітектури – Свято-Троїцького собору в Новомосковську 
Свято-Троїцький собор у Новомосковську – унікальний шедевр української дерев’яної архітектури. Вже два століття поспіль у своїх стінах він зберігає козацьку міць, національний дух та світлу творчу енергетику наших предків, яка передається від покоління до покоління. Ще відомий класик української літератури ХХ століття Олесь Гончар у своєму найвідомішому романі «Собор» піднімав важливе питання реставрації цієї давньої пам’ятки. Остання повна реставрація Собору проводилася у 1888 році. Довгий час Собор перебуває у аварійному стані: старі колоди не витримують навантаження, три куполи з 9 відхилилися від своєї вісі більше ніж на метр. За ініціативи Віце-прем’єр-міністра України Олександра Вілкула було розпочато реконструкцію цієї пам’ятки. Наразі вже реставровано три куполи та відкрито після реконструкції присоборну площу. Згідно з планом Свято-Троїцький Собор в Новомосковську буде повністю відновлений за 2-2,5 роки. Реставрація унікальної дерев’яної пам’ятки архітектури XVIII століття дозволить зберегти духовний зв'язок поколінь та дати новий поштовх до розвитку культурних традицій Дніпропетровщини та всієї України
Дніпропетровщина презентувала свій інвестиційний потенціал бізнес-колам України та Європи під час першої міжнародної бізнес-конференції «ABC: Ukraine & Partners»     
Дніпропетровським інвестиційним агентством за дорученням губернатора Дмитра Колєснікова та голови обласної ради Євгена Удода розроблено 5 інвестпроектів у сфері культури та туризму. Три із них присвячені відродженню козацької історії регіону. Зокрема, це створення музейно-туристичного комплексу «Кодацька фортеця» в с. Старі Кодаки, створення розважального комплексу «Історико-культурний парк «Ігрень» у м. Дніпропетровську. Розроблено інвестпроект з будівництва історико-архітектурного та туристично-екскурсійного комплексу «Микитинська Січ» в м. Нікополь, Дніпропетровським інвестиційним агентством розроблено інвестпроект з будівництва концертно-виставкового комплексу в Дніпропетровську, та будівництва парку розваг у Кривому Розі.            
Вперше Дніпропетровська область приймала участь у міжнародній туристичній виставці “ITB 2013”, яка відбулась у Берліні 
Департамент міжнародного співробітництва та туризму облдержадміністрації інформує про підсумки роботи на одній із найбільших в світі Міжнародній туристичній виставці в Берліні «ITB 2013», яка проходила у виставковому центрі «MESSE BERLIN». Представники Департаменту міжнародного співробітництва та туризму облдержадміністрації взяли участь у офіційному відкритті Міжнародної туристичної виставки в Берліні «ITB 2013», яке відбулася за участю Федерального Канцлера Німеччини Ангели Меркель, Президента Індонезії Сусіло Бамбанг Юдойоно, представників Всесвітньої Туристської Організації (UNWTO), Азіатсько-Тихоокеанської Туристської Асоціації (PATA) і Світова Рада Подорожей та Туризму (WTTC), а також більше 100 міністрів туризму і державних секретарів. Також в рамках виставки «ITB-2013» представники департаменту взяли участь у заході «Дунайський салон», організованому Посольством Австрії та Представництвом Федеральної землі Баден-Вюртемберг під гаслом.
В червні туристичний потенціал України був презентований у німецькому Бундестазі     
Державним агентством з інвестицій та управління національними проектами України було презентовано німецьким парламентарям, співробітникам апарату Бундестагу, представникам німецького туристичного бізнесу та журналістам галузевих ЗМІ туристичний та інвестиційний потенціал України. Захід був ініційований депутатом Бундестагу Юргеном Климком та організовано комітетом Бундестагу з питань туризму, німецьким товариством міжнародного співробітництва «GIZ GmbH» спільно з Державним агентством України з туризму та курортів та Посольством України у ФРН.   Круглий стіл був організований для більш детального ознайомлення з туристичним та інвестиційним потенціалом України членів парламентського комітету Бундестагу з питань туризму і представників Федерального міністерства економіки і технологій ФРН, які мають безпосередній вплив на затвердження програм міжнародного співробітництва Німеччини з Україною, в тому числі з питань туризму.  
У Кривому Розі пройшов перший в Україні Міжнародний науково-практичний форум “Індустріальний туризм: реалії та перспективи”
В конференц-залі Криворізького національного університету науковці презентували доповіді щодо розвитку індустріального туризму у світі та в Україні, класифікації індустріального туризму, його форми та види. Особливу увагу приділили ролі працюючих підприємств, техногенних ландшафтів та індустріальної спадщини у становленні цього виду туризму на сучасному етапі формування внутрішнього туристичного ринку. Форуму був присвячений обговоренню реалізації індустріального туризму на практиці. Особливо цікавою була доповідь представників Дніпропетровського підприємства Інтерпайп Сталь, яке є прикладом успішного металургійного підприємства, що регулярно організовує оглядові екскурсії по своєму підприємству.  
Дніпропетровська область перемогла у четвертому раунді конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету», організованого програмою «Бібліоміст»
В рамках проекту та за підтримки Дніпропетровської облдержадміністрації 38 бібліотек отримали безкоштовний Інтернет та обладнання для створення центрів вільного доступу до Інтернету та навчання комп’ютерної грамотності.
Цей проект відкриє вільний доступ до інформаційного простору для мешканців кожного куточку Дніпропетровського регіону, надасть дітям та дорослим широкі перспективи, можливість активніше навчатися та розвиватися.