ТОП-5 найвизначніших подій 2013 року: екологія Дніпропетровщини
23-12-2013
На розв’язання екологічних проблем найбільш техногенно-навантажених регіонів Дніпропетровщині у 2013 році за рахунок коштів, що надходять від сплати екологічного податку, на впровадження 118 природоохоронних заходів регіональних екологічних програм було спрямовано 241, 8 млн. грн.
«Екологічна безпека – питання, яке останні десятиріччя гостро постає перед усіма економічно-розвиненими країнами. Наш регіон – один з ключових індустріальних регіонів України – має й відповідне техногенне навантаження. Враховуючи інтенсивні темпи розвитку промисловості, в області реалізуються сотні інноваційних екологічних проектів, у тому числі й великі інвестиційні», - відзначив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Дмитро Колєсніков.
Знаковим для розвитку екології Дніпропетровщини та України стали:
Впроваджена технологія з перехоплення високо-мінералізованих фільтраційних вод гідротехнічних споруд підприємства ПАТ “АрселорМіттал Кривий Ріг”
Заходи дозволяють здійснювати перехоплення з включенням в зворотний цикл високо мінералізованих хлоридно-сульфатних дренажних вод, поступаючи до обвідного каналу з територій прилеглих до гідротехнічних споруд металургійного виробництва. Ефект від впровадження – поліпшення якості стічних вод підприємства.
У Кривому Розі та Дніпропетровську започатковано систему екологічного моніторингу
У м. Дніпропетровськ вже діє автоматизований пост контролю атмосферного повітря, розташований у найбільш екологічно напруженому районі міста – у Ленінському районі, поряд з основними металургійними підприємствами. У м. Кривий Ріг введено в експлуатацію 4 обладнані автоматизовані стаціонарні пости для спостереження та обробки показників якості атмосферного повітря. Також розроблені екологічна карта та проект організації системи екологічного моніторингу міста, які об’єднують мережу пунктів спостереження в єдину комплексну систему міста та являють собою інформаційну функціональну модель міста. Ця система відстежує та відображає динаміку змін стану компонентів навколишнього середовища та рівня техногенного впливу на них в часовому та просторовому вимірі, забезпечує можливість прогнозування змін у стані компонентів довкілля.
У Дніпропетровську відкрилася сортувальна лінія для ТПВ потужністю 50 тис тонн на рік
Нова сортувальна лінія дозволяє відбирати ПЕТ-пляшки, папір, картон, скло, компонувати відходи за типами для подальшої реалізації на підприємства, що займаються переробкою вторинної матеріалів.
На Дніпропетровщині створено 15 заповідних об’єктів 
Збереженню біорізноманіття сприяють заходи, пов’язані з розширенням природно-заповідного фонду області. Протягом 2013 року створено 15 заповідних об’єктів на території 6 районів загальною площею більше 13 тис. га, що дозволило збільшити екологічну мережу регіону до 171 об’єкта природно-заповідного фонду загальною площею 88,8 тис. га, з них загальнодержавного значення - 30 об’єктів площею 30,4 тис. га, місцевого значення – 141 об’єктів площею – 58,4 тис. га, що складає 2,8 % від загальної площі області. Заповідна справа розглядається як головний засіб для комплексного вирішення важливих екологічних проблем, таких як збереження біорізноманіття, відновлення і підтримка екологічного балансу в біосфері в умовах техногенного забруднення тощо.
Продовження розчистки русел річок Дніпропетровщини
Цього року на Дніпропетровщині продовжені роботи із розчищення русла р. Оріль та р. Самара, Стара Саксагань, що дозволило збільшити проточність річок та підтримати побутовий рівень води. Також завершуються роботи по відновленню гідрологічного режиму р. Вовча в центральній частині м. Павлоград, що дозволить поліпшити санітарний стан навколишньої території водного об’єкту та відновити зони рекреації і відпочинку мешканців міста.