У Дніпродзержинську затверджено Програму зайнятості населення на період до 2017 року
16-01-2014
«Одним із головних напрямів державної політики Президента України Віктора Януковича є сприяння ефективній зайнятості громадян, створення нових робочих місць. Адже зайнятість населення – це основний чинник соціально-економічного розвитку суспільства, – впевнений Дніпродзержинський міський голова Станіслав Сафронов. – Саме тому питання забезпечення громадян робочими місцями перебувають на особливому контролі Глави держави».
З метою реалізації державної політики у сфері зайнятості населення, забезпечення захисту прав громадян на працю та їх соціальний захист від безробіття Дніпродзержинська міська рада затвердила Програму зайнятості населення міста на період до 2017 року. Головними напрямами програми визначено сприяння зайнятості безробітних громадян, створення нових робочих місць, задоволення попиту пріоритетних галузей економіки у висококваліфікованих працівниках, посилення мотивації до легальної і продуктивної праці, активізація підприємницької ініціативи та самостійної зайнятості населення, удосконалення системи професійного навчання з урахуванням інтересів особистості, потреб економіки та ринку праці, сприяння підприємствам, установам та організаціям незалежно від форми власності у професійному розвитку працівників, збалансування попиту і пропонування щодо обсягу та рівня кваліфікації робочої сили на ринку праці шляхом системного прогнозування потреб економіки, повернення безробітних до продуктивної зайнятості, соціальний захист громадян міста, які працюють за кордоном.
Програма визначає, що головною проблемою ринку праці міста останніх років є зростання кількості безробітних: рівень офіційного безробіття поступово збільшується з початку 2013 року. Протягом останнього десятиліття у місті поглиблюється диспропорція між працівниками і пенсіонерами, що спричиняє навантаження на працюючих осіб (за статистичними даними на 100 працюючих припадає 120 пенсіонерів). Прогнозується, що у 2013-2017 роках збережеться тенденція кількості малих підприємств на 10 тисяч населення та зростатиме чисельність працюючих на них робітників. Усього за програмою зайнятості заплановано щороку працевлаштовувати на нові робочі місця в середньому по 2 тисячі осіб, забезпечувати якісну професійну підготовку та перепідготовку для 1,2 тисяч осіб, залучати до участі в оплачуваних громадських та тимчасових роботах – 1 тисячу осіб.
Першочерговим завданням для міського ринку праці на 2013-2017 роки є перехід від моделі з дешевою робочою силою до моделі з високим рівнем оплати праці, ефективною працею, побудованою на якості продукції і продуктивності праці, стабільною роботою усіх галузей виробництва, модернізація та реконструкція існуючого устаткування, втілення жорсткої політики енерго- і ресурсозбереження, всебічна підтримка екологічної безпеки, що в свою чергу приведе до збільшення місцевого бюджету, відрахувань до Пенсійного фонду, зменшення трудової міграції, створення нових та збереження існуючих робочих місць, організацію оплачуваних громадських та тимчасових робіт, удосконалення взаємодії навчальних закладів та роботодавців, сприяння розвитку підприємництва, забезпечення створення належних умов та оплати праці, дотримання прав і гарантій працівників.