У Дніпродзержинську відбулося засідання координаційної ради з питань розвитку підприємництва
05-02-2014
4 лютого у виконкомі Дніпродзержинської міської ради відбулося засідання координаційної ради з питань розвитку підприємництва. Перше і головне питання черги денної стосувалося механізму демонтування тимчасових споруд, в яких порушується законодавство щодо реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
Відкриваючи засідання, міський голова Станіслав Сафронов наголосив, що дана проблема є надзвичайно актуальною та потребує термінового вирішення.
«Тимчасові споруди, де відбувається несанкціонована торгівля, часто знаходяться біля навчальних закладів. Це згубно впливає на нашу молодь, яка безперешкодно купує в таких місцях алкоголь та сигарети. Ми повинні зробити все можливе, щоб підприємці дотримувалися чинного законодавства, моральних норм, мали відповідальність за молоде покоління», – сказав міський голова. Станіслав Сафронов зазначив, що в місті вже неодноразово здійснювалися спроби подолати проблему незаконно встановлених тимчасових споруд.
Начальник управління надання муніципальних послуг та розвитку підприємництва міської ради Марина Гурська розпочала свою доповідь із невтішних даних, що свідчать про алкоголізацію молодого покоління в Україні та світі. «Нині в деяких регіонах України понад 70% підлітків вживають алкогольні напої. Майже третина неповнолітніх в окремих областях країни випивають щоденно. Алкоголь – другий після трудової міграції фактор катастрофічного спаду кількості населення України», – зазначила Марина Гурська. Торгівельні точки, в яких порушується законодавство щодо продажу алкоголю, з одного боку, становлять значну загрозу здоров’ю населення, молоді, а з іншого – створюють нерівну конкуренцію стосовно підприємців, які діють у правовому полі.
На даний час у місті налічується 517 тимчасових споруд, 109 з яких встановлено самовільно. Питання щодо звільнення земельних ділянок, самовільно зайнятих тимчасовими спорудами, вирішується у судовій площині. Проте така практика є дуже затяжною, має ряд проблемних питань та недостатньо ефективна. Марина Гурська навела приклади інших міст, де органи місцевого самоврядування визначають своїм рішенням порядок звільнення земельних ділянок без залучення судових інстанцій.
Начальник відділу самоврядного контролю департаменту комунальної власності та земельних відносин міської ради Сергій Семененко повідомив, що вирішення даних питань здійснюється виключно в судовому порядку. Стихійна торгівля, тобто така, що здійснюється без відповідних супровідних документів та у невстановлених місцях, із самовільним захопленням земельних ділянок, тягне за собою адміністративну відповідальність – штраф із можливою конфіскацією предметів торгівлі.
Земельний кодекс України передбачає, що звільнення незаконно зайнятих земельних ділянок здійснюється виключно за рішенням суду. На практиці ж часто відбувається так: подається позов, сплачується судовий збір, відбуваються розгляди, проте за день до судового рішення власник переносить кіоск на інше місце, і все доводиться розпочинати заново.
Міський голова Станіслав Сафронов наголосив, що треба докладно вивчити досвід інших міст і знайти дієві механізми вирішення проблеми.
«Необхідно створити міську робочу групу відповідного спрямування, залучити юристів, працівників служби боротьби з економічною злочинністю та прокуратури. Потрібно вдосконалюватися, думати, робити пропозиції, щоб вирішити ці актуальні питання», – зазначив Станіслав Сафронов.
Міський голова доручив створити робочу групу в складі працівників департаменту комунальної власності та земельних відносин, управління містобудування та архітектури, управління надання муніципальних послуг та розвитку підприємництва, яка має розробити порядок звільнення земельних ділянок від незаконно встановлених тимчасових споруд.
Також на засіданні координаційної ради було обговорено та погоджено проекти регуляторних актів: про затвердження Положення про порядок переведення жилих приміщень та жилих будинків у нежилі в місті Дніпродзержинськ (розроблено департаментом комунальної власності та земельних відносин міської ради) та про затвердження порядку регулювання в місті виконавчим комітетом міської ради тарифів на побутові, житлово-комунальні, транспортні та інші послуги (розроблено департаментом економічного розвитку міської ради).