Дніпродзержинськ відзначив 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка
11-03-2014
Дніпродзержинськ разом з усією Україною відзначив 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка – видатного поета, художника, мислителя, громадського діяча. З нагоди ювілею Великого Кобзаря в місті відбулися святкові заходи.
«Від покоління до покоління передається через творчість Тараса Григоровича любов до України та свого народу, зберігається наше духовне коріння, – наголошує міський голова Станіслав Сафронов. – І в тому, що сьогодні ми будуємо незалежну Україну, плідно працюємо на благо рідного міста, є вагомий внесок Шевченкового слова, могутньої сили його творчості».
7 березня у центральній міській бібліотеці імені Шевченка пройшла презентація «Скарби Шевченкового дому» – віртуальна подорож залами Державного музею Тараса Шевченка в Києві. У міській дитячій бібліотеці відбувся музичний захід «Знать, од бога і голос той, і ті слова». За допомогою мультимедійної техніки, в режимі онлайн, з великого екрану лунали пісні кобзарів зі всього світу.
У Дніпродзержинському академічному музично-драматичному театрі імені Лесі Українки відбулася прем’єра драматичного балету-феєрії «Душа поета» за мотивами Шевченкової поеми «Сон».
9 березня біля пам’ятника Тарасові Шевченку відбулися урочистості з нагоди 200-річчя від дня народження Великого Кобзаря. Квіти до пам’ятника Шевченку поклали заступники міського голови, керівники районних у місті рад, депутати міської та районних у місті рад, члени виконкому, представники громадськості. Учні загальноосвітніх навчальних закладів міста прочитали «Заповіт» російською, польською, французькою та німецькою мовами. Актори Дніпродзержинського академічного музично-драматичного театру представили учасникам заходу уривок з балету-феєрії «Душа поета».
У музеї історії міста цього дня всі бажаючі могли переглянути художньо-етнографічну виставку Шевченкіани у творчості художників та фондах музею «Навіки з Україною» та історико-художню міні-виставку «Апостол Правди і Добра». Основні теми і мотиви творчості поета тут передано за допомогою музейних предметів – «Кобзарів» різних років видання, починаючи з 1884 року і до сучасних, поштових листівок кінця ХІХ – початку ХХ століття з портретами Великого Кобзаря та краєвидами України, картин Анатолія Жежера, Володимира Цапка, вишивки Катерини Коваленко.
Також у музеї пройшов тематичний вечір «Душа наша не вмирає» за участю поетів та письменників Дніпродзержинська, творчих колективів міста, зокрема – хору «Благовіст» товариства «Просвіта».
У центральній міській бібліотеці імені Шевченка було представлено буктрейлер «Доля Шевченкових дорогоцінних скарбів» за книгою «Повернені Шевченківські раритети». У бібліотеці-філії № 4 централізованої бібліотечної системи відбулося літературне свято «Кобзар дитячими вустами», де маленькі читачі бібліотеки ознайомилися з біографією Тараса Шевченка, його дитинством. Звучали вірші поета, пройшов майстер-клас з малювання ілюстрацій до його творів.
У рамках програми «Вічний для правнуків, безсмертний для нас» у центральній міській бібліотеці пройшов поетичний батл «Шевченко the best».
У загальноосвітніх навчальних закладах міста до 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка відбулося літературно-мистецьке свято «От де, люде, наша слава…», міська конференція «Через віки з любов’ю», учнівський марафон «Ім’я твоє несемо, неначе скарб, через віки…». Проведено поетичні години «Вічний як правда», літературний вечір «Шевченкова скарбниця». На матеріалах літературної творчості учнів загальноосвітніх навчальних закладів Дніпродзержинська видано книгу «Святої правди голос новий».
«Надзвичайно вагомою була і залишається роль Великого Кобзаря у патріотичному вихованні молоді, у справі об’єднання українського народу. І в наші часи Шевченкові твори звучать актуально, сучасно, закликаючи нас берегти рідну мову, примножувати культурну спадщину. Його слова про те, що ми зобов’язані підтримувати одне одного, любити свою Батьківщину – мають стати пам’яткою для кожного з нас», – впевнений міський голова Станіслав Сафронов.