У Дніпродзержинську виконуються заходи Національного плану дій з реалізації Конвенції про права інвалідів
11-08-2014
У Дніпродзержинську виконуються заходи Державної цільової програми «Національний план дій з реалізації Конвенції про права інвалідів на період до 2020 року», затвердженої постановою Кабінету Міністрів України. Про це повідомили в департаменті охорони здоров’я та соціального захисту населення міської ради.
Станом на 1 липня 2014 року в Дніпродзержинську мешкали 8682 інваліди різних форм захворювання. Це інваліди Великої Вітчизняної війни та Радянської армії, загального захворювання, інваліди-чорнобильці, інваліди з дитинства, 715 дітей-інвалідів. У місті діє 9 громадських організацій, які об’єднують близько 3 тисяч інвалідів по слуху, зору, людей з ураженням опорно-рухового апарату.
Упродовж першого півріччя 239 інвалідам надані направлення на Дніпропетровське казенне експериментальне протезно-ортопедичне підприємство для виготовлення протезно-ортопедичних виробів, з них 44 направлення – дітям-інвалідам.
Згідно медичних висновків 76 інвалідів забезпечено 98 одиницями засобів реабілітації, пересування і самообслуговування, у тому числі 22 дітей-інвалідів забезпечено 31 засобом пересування та реабілітації. 44 інваліди міста були забезпечені інвалідними візками (загалом у місті 487 інвалідів пересуваються на візках).
Санаторно-курортні путівки до санаторіїв різного профілю за І півріччя отримали 31 осіб з інвалідністю, які перебували на черзі в районних управліннях, 59 інвалідам нарахована компенсація за невикористане санаторно-курортне лікування на загальну суму 17,5 тис. грн.
Протягом І-го півріччя 2014 року один інвалід отримав автомобіль. Відповідно до чинного законодавства інвалідам нараховуються компенсаційні виплати на бензин і ремонт автомобілів або мотоколясок, на транспортне обслуговування. Призначення компенсаційних виплат здійснюється двічі на рік у сумі залежно від дня набуття інвалідам права, подачі заяви та повного пакету необхідних документів. Компенсаційні виплати районними управліннями праці та соціального захисту населення нараховуються своєчасно.
Щорічно депутатами міської ради затверджується фінансування Програми соціального захисту населення міста на 2012–2017 роки, якою передбачено пільги зазначеній категорії громадян додатково до встановлених чинним законодавством.
У міському бюджеті на 2014 рік передбачені кошти на встановлення пільг у розмірі 50% на оплату послуг з холодного водопостачання та водовідведення, абонентної плати за користування телефоном у сумі 58,7 тис. грн. За І півріччя 2014 року на дані цілі профінансовано 22,8 тис. грн.
Програмою соціального захисту населення міста на 2012–2017 роки також передбачено надання адресної допомоги незахищеним верствам населення. В місті станом на 1 липня матеріальну допомогу за рахунок коштів міського бюджету надано 593 громадянам міста на загальну суму 161,7 тис. грн., у тому числі: інвалідам – 105 особам на суму 29900 грн.; на лікування дітей-інвалідів – 13 особам на суму 5050 грн.
Протягом І півріччя 2014 року відділом соціального захисту населення департаменту було видано натуральну допомогу 188 особам, які належать до пільгової категорії населення, на загальну суму 28,1 тис. грн., у тому числі забезпечено 7 осіб протипролежневими матрацами на загальну суму 1,9 тис. грн.
З нагоди Міжнародного Дня захисту дітей 35 сімей, в яких виховується двоє і більше дітей-інвалідів та діти-інваліди, прикуті до ліжка, отримали адресну одноразову матеріальну допомогу за рахунок коштів міського бюджету на загальну суму 40 тис. грн.
У місті приділяється значна увага соціальній реабілітації дітей-інвалідів. На базі відділень соціальної реабілітації дітей-інвалідів в територіальних центрах соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Баглійського та Дніпровського районів працює відділення реабілітації змішаного типу для інвалідів і дітей-інвалідів з розумовою відсталістю в Баглійському районі та відділення денного догляду для дітей-інвалідів в територіальному центрі Дніпровського району.
Фахівцями відділень забезпечено надання медичного супроводу, кваліфікованої допомоги щодо корекції проблем розвитку, консультації практичного психолога, соціальні та психолого-педагогічні послуги. Проводяться заняття з корекції мовлення.
Медичне обслуговування у відділеннях здійснюється на основі проведення оздоровчо-профілактичних заходів. Основним завданням фізіотерапії, фізпрофілактики є нормалізація функціонування нервової системи, підвищення імунітету. Це надання комплексу фітотерапевтичної допомоги, проведення арома-, аероіоно-, вітамінотерапії, масажу, лікувальної фізкультури.
Для виявлення вад розвитку дитини та її потреб фахівцями відділення проводиться первинне обстеження дитини-інваліда та складається на кожну дитину індивідуальний план реабілітації. На підставі індивідуального плану визначається тривалість одного курсу реабілітації дитини в умовах відділення, а також тривалість індивідуальних та групових занять. Послуги надаються з урахуванням потреб не лише дитини-інваліда, а й потреб родини, де дитина виховується.
Виконання заходів Державної цільової програми «Національний план дій з реалізації Конвенції про права інвалідів на період до 2020 року» знаходиться на постійному контролі міського голови та виконавчих органів міської ради.