Мешканців Дніпропетровщини закликають бути обачними та дотримуватися правил безпеки при виявленні підозрілих предметів
12-08-2014
На Сході України продовжуються бойові дії. Щоб уникнути провокацій в областях, де зберігається мир та спокій, сьогодні кожен громадянин має бути особливо обачним. Для цього слід дотримуватися елементарних правил поведінки в екстремальних обставинах, зокрема, при загрозі здійснення терористичного акту.
Якщо Ви знайшли підозрілий предмет – ні в якому разі не залишайте цей факт без уваги! Знаходячись у суспільному транспорті, опитайте оточуючих людей для того, щоб одержати інформацію про його хазяїна. Якщо такий не встановлений, негайно повідомте про знахідку водієві (машиністові, кондукторові, співробітникові міліції).
Водіям автобусів, трамваїв, таксі, кондукторам при виявленні підозрілих предметів необхідно негайно заглушити двигун (у трамваях і тролейбусах – знеструмити вагон) і вжити термінових заходів по евакуації пасажирів.
При виявленні підозрілого предмета в під'їзді свого будинку опитайте сусідів. Можливо, він належить комусь з них. Якщо власник предмета не встановлений – негайно повідомите про знахідку у відділення міліції.
При виявленні підозрілого предмета в установі негайно повідомите про знахідку його керівникові (у школі - черговому адміністраторові).
В усіх перерахованих випадках:
- не торкайте, не розкривайте і не пересувайте знахідку;
- зафіксуйте час її виявлення;
- постарайтеся зробити так, щоб люди відійшли якнайдалі від небезпечної знахідки;
- обов'язково дочекайтеся прибуття оперативно-слідчої групи. Не забувайте, що Ви є основним очевидцем.
 
З метою запобігання вибуху необхідно знати наступні правила:
- забороняється торкати і переміщати підозрілий предмет, засипати його ґрунтом або піском;
- забороняється користуватися електрорадіоапаратурою поблизу даного предмету;
- забороняється робити температурні, звукові, механічні, електромагнітні впливи на вибухові предмети;
- при виявленні хоча б одного підозрілого предмету не здійснювати пошук інших вибухонебезпечних предметів.
 
 
Пам’ятайте!
Зовнішній вигляд предмета може ховати його дійсне призначення. Як камуфляж для вибухових пристроїв використовуються звичайні сумки, пакети, згортки, коробки, іграшки тощо.
 
Батьки!
Ви відповідаєте за життя і здоров'я Ваших дітей. Роз'ясните дітям, що будь-який предмет, знайдений на вулиці або в під'їзді, може становити небезпеку для їхнього життя.
 
Ще раз нагадуємо!
Не робіть самостійних дій зі знахідками або підозрілими предметами, що можуть виявитися вибуховими пристроями – це може привести до їх вибуху, численним жертвам, руйнуванням.
Повідомте про виявлення вибухових речовин або предметів, схожих на вибухові речовини, а також інформацію про терористичні акти, що готуються, вибухи, на найближчі пости міліції або органи внутрішніх справ.