У сфері освіти Дніпродзержинська виконуються заходи Комплексної програми профілактики правопорушень
14-08-2014
В освітній галузі Дніпродзержинська виконуються заходи Комплексної програми профілактики правопорушень у місті на 2011–2015 роки. Про це повідомили в управлінні освіти і науки міської ради.
У місті забезпечується змістовне дозвілля дітей: організовано роботу 522 гуртків на базі Центру позашкільної роботи та дитячої творчості, Флотилії юних моряків та річковиків, Дитячого екологічного центру, Центру туризму та краєзнавства «Горицвіт», Будинку дитячої творчості, Станції юних техніків, Будинку дитячої творчості та юнацтва, гуртковою роботою охоплено 7222 вихованців. В чотирьох ДЮСШ міста безкоштовно працюють спортивні гуртки з 20 видів спорту (понад 2300 вихованців). Гуртки при загальноосвітніх школах відвідують 2900 дітей. До занять спортом безкоштовно залучаються діти, схильні до правопорушень, бродяжництва та жебракування, діти з неблагополучних та малозабезпечених сімей.
З 03 по 20 червня 2014 року на базі навчально-виховних закладів міста працювало 30 таборів із денним перебуванням. За І зміну тут відпочили 2920 дітей. Такий відпочинок відволікає дітей та підлітків від вулиці, дає можливість організувати їх змістовне дозвілля, максимально стимулювати творчість дитини, розвинути її здібності.
Традиційно в літній період діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти з багатодітних родин оздоровлюються в позаміських таборах. Зокрема, у І зміну в таборі «Ювілейний» (м. Бердянськ) відпочило 120 дітей пільгових категорій.
У загальноосвітніх навчальних закладах організовані загони юних інспекторів руху, які проводять виїзні кінолекторії, лекції та виступи агітбригад.
З метою організації роботи із профілактики шкідливих наслідків уживання алкоголю та тютюнопаління серед учнів, відповідно до Положення про громадський наркологічний пост, в школах міста діють наркологічні пости, оформлюються стіннівки «Наркопост».
У 2014 році в загальноосвітніх навчальних закладах активізовано роботу щодо формування навичок здорового способу життя, захисту здоров’я дітей від шкідливого впливу тютюну, токсичних та наркотичних речовин, алкоголю.
Для зміцнення моральності та утвердження здорового способу життя в освітніх закладах впроваджуються просвітницькі програми та заходи.
Задля формування у дітей та підлітків негативного ставлення до вживання наркотичних засобів і психотропних речовин, збереження моральності та утвердження здорового способу життя в школах впроваджуються превентивні проекти «Рівний – рівному», «Я – моє здоров’я – моє життя».
До питань профілактики шкідливих звичок та формування здорового способу життя, правил безпечної поведінки залучені Всеукраїнська благодійна організація «АСЕТТ», «Новий час», Дніпродзержинська благодійна організація «Центр культури та мистецтв «Златоуст», благодійний фонд «Даруємо радість», громадські організації «Ясла», «Родина майбутнього», «Сім`я». На базі навчальних закладів щомісячно проводяться зустрічі з представниками громадських організацій «АСЕТТ», «За здоровий спосіб життя».
З метою пропагування культурно-освітніх знань серед дітей, спрямованих на формування стандартів позитивної поведінки, здорового способу життя, негативного ставлення до вживання спиртних напоїв, наркотичних засобів у І півріччі 2014 року велася профілактична робота з учнями та серед педагогічних працівників усіх загальноосвітніх шкіл міста.
На базі СЗШ № 10 організована робота громадського консультативного пункту для консультування учнів, їх батьків та педагогів з питань профілактики наркопатології.
У закладах освіти міста проведено батьківські збори, батьківський всеобуч «Обов’язки батьків», «Підліток і шкідливі звички».
Педагоги загальноосвітніх навчальних закладів постійно проходять підвищення кваліфікації з зазначеної проблеми та беруть активну участь у психолого-валеологічних тренінгах щодо профілактики тютюнопаління, алкоголізму та наркоманії, ВІЛ/СНІДу серед підростаючого покоління, формування здорового способу життя. Такі ж тренінги проводяться і для старшокласників загальноосвітніх навчальних закладів міста.
Для підвищення рівня правової освіти учнів, їх громадської правосвідомості, формування в них негативного ставлення до протиправних діянь протягом першого півріччя в навчальних закладах міста проводились тижні правових знань, під час яких організовані зустрічі з юристами, представниками МВС, ДАІ, іншими фахівцями.
Управління освіти і науки міської ради здійснює постійну роз’яснювальну роботу серед батьків, дітей, учнівської молоді щодо профілактики правопорушень, дотримання здорового способу життя.