Дніпродзержинськ отримав тисячу антивандальних люків
18-11-2014
Проблема відкритих люків – це не просто питання крадіжок чи недбалості комунальних служб. Це питання людського життя та здоров’я. Дніпропетровщина розпочала активну боротьбу з відкритими люками. Відтепер у містах на каналізаційних колодязях з’явилися нові антивандальні конструкції. Вони виготовлені зі спеціальних полімерів та не цікаві крадіям металу. Про це повідомили в департаменті житлово-комунального господарства та будівництва облдержадміністрації.
«Розкрадання люків – це проблема, через яку калічаться та гинуть люди. Жителі скаржилися, що на місці люка, який буквально вчора встановлено комунальними службами, зранку знову відкрита каналізація. Ми знайшли вихід – антивандальні люки не цікаві крадіям та важко знімаються. Наразі розпочата програма з їх встановлення в усьому регіоні», – зазначив директор департаменту житлово-комунального господарства та будівництва облдержадміністрації Олександр Кикоть.
Як розповідає директор департаменту житлово-комунального господарства та будівництва облдержадміністрації, такі конструкції будуть встановлені у місцях відпочинку людей, у зелених зонах, на тротуарах та поблизу дитячих майданчиків, дитсадків і шкіл. Це ті місця, де найбільший потік людей та найбільша загроза виникнення нещасного випадку.
«Це реальна можливість попередити крадіжки держмайна та попередити тисячі нещасних випадків», – зазначив Олександр Кикоть.
Загалом, люки знаходяться на балансі комунальних підприємств міст та районів, відповідно ці підприємства і повинні витрачати на них кошти. Проте вони наразі знаходяться в скрутному фінансовому становищі, чекати, доки буде виділене фінансування, не можна. Тому обласна влада вирішила не зволікати та взяти ситуацію під власний контроль.
Цього року департамент ЖКГ та будівництва ОДА придбав 4 тисячі антивандальних люків на 2 мільйони 76 тисяч гривень. Їх отримали Дніпродзержинськ (1 тисяча люків) та Дніпропетровськ (3 тисячі люків). У Дніпродзержинську наразі встановлено 132 люки, роботи продовжуються. Дніпропетровськ вже отримав 2,5 тисячі люків – роботи зі встановлення тривають. У найближчий час очікується поставка ще 500 люків.
На наступний рік заплановано виділити з обласного бюджету ще 9 мільйонів гривень на придбання таких конструкцій. За сьогоднішніми цінами – це більше 18 тисяч люків.
Звичайно ж, ця кількість повністю не вирішує проблеми навіть цих міст. Так, зокрема, Дніпропетровську необхідно замінити 36 тисяч люків, а Дніпродзержинську – майже 7 тисяч. Проте обласна влада сподівається, що такі дії стануть стимулом для комунальних підприємств замінити й інші люки. Тим паче, для цього є економічне обґрунтування.
«Комунальні підприємства також відповідальні за всі каналізаційні колодязі. І якщо якийсь із них відкритий, необхідно його закривати. Комунальники за традицією закуповують та встановлюють металеві люки, яких, по суті, вистачає на кілька днів. Вартість антивандального люку вдвічі менша, а вірогідність їх крадіжки в сотні разів нижча. Тому, встановлюючи такі конструкції, ми не лише економимо бюджет, а й попереджаємо надзвичайні ситуації», – наголошує Олександр Кикоть.